Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України
Контингент | Головна сторінка | Інтранет | Moodle
укр рус eng
Меню
Адміністрація
Загальна інформація
Інформаційно-аналітичний відділ
Відділ моніторингу діяльності університету
Admission information for foreign students 2015-2016
Навчальна робота
Для студентів та викладачів Донецького та Луганського медичних університетів
Абітурієнту
Факультет іноземних студентів
Foreign Students Faculty
Центр дистанційного навчання
Distance learning
Міжнародна медсестринська школа
Військова підготовка за програмою офіцерів запасу
Післядипломна освіта
Відділ віртуальних навчальних програм та навчальних відеофільмів
Наукова робота
Атестовані наукові лабораторії
Конгрес-центр
 • Віварій
 • Періодичні видання
  Головна організація метрологічної служби МОЗ України
  Спеціалізовані вчені ради
  Патентно-інформаційний відділ
  Відділ системних статистичних досліджень
  Відділ програмного та апаратного забезпечення
  Лікувальна робота
  Університетська лікарня
  Реформування медичної галузі Тернопільської області
  Асоціація ендоскопічних хірургів України
  Мiжнароднi вiдносини
  Правове забезпечення діяльності Університету
  Консорціум університетів
  Студентська рада університету
  Медичний ліцей
  Видавництво
  Бiблiотека
  Англомовні підручники видавництва Elsevier
  Пошта через WEB
  Ресурси Інтернет
  Захист персональних даних
  Доступ до публічної інформації
  Державні закупівлі
  ПОШУК
   

  Кількість відвідувань зовнішнього сайту
  Кількість відвідувань сайту Інтранет
  Кількість відвідувань сайту Modle
  Twitter Google+ Facebook Youtube
  КАФЕДРА ТХНОЛОГІЇ ЛІКІВ

  КАФЕДРА ТХНОЛОГІЇ ЛІКІВ

  Дата заснування: липень 2012 року

  Адреса кафедри: Глибока 19а, м. Тернопiль, 46000, Україна

  тел.: (0352) 245380

  Кафедру технології ліків було створено у липні 2012р. шляхом реорганізації кафедри фармацевтичних дисциплін.

  Завідувач кафедри – доктор фармацевтичних наук, проф. Л.В. Соколова

  Штат кафедри: 1 професор, 4 доценти, 4 асистенти, 3 старших лаборанти.

  Колектив кафедри технології ліків 

   

  Зліва направо стоять: ст.лаб. Гавур Тетяна, к. фарм. наук Васенда Маряна Миколаївна, ст.лаб. Шуліга Марія Михайлівна, доц. Козир Галина Романівна, к. фарм. наук Покотило Олена Олександрівна, доц. Барна Оксана Михайлівна.

  Зліва направо сидять: доц. Войт Ольга Ігорівна, доц. Белей Наталя Миколаївна, ас. Бердей Ігор Іванович, к. фарм. наук Пласконіс Юлія Юріївна.

   

  Кафедра технології ліків була створена в липні 2012 року, шляхом реорганізації кафедри фармацевтичних дисциплін.

   На кафедрі технології ліків навчаються студенти трьох спеціальностей «Фармація», «Клінічна фармація», «Технологія парфумерно-косметичних засобів».

  Завідувач кафедри професор, док. фарм. наук Соколова Людмила Володимирівна. У1991 році  закінчила Харківській фармацевтичний інститут. З 1991 р. по 2002 р. викладач-стажер, асистент, доцент Національного фармацевтичного університету (м. Харків). У 1998 р. Соколова Л.В. захистила кандидатську дисертацію. З 2002 року доц. Соколова Л.В. працює на фармацевтичному факультеті Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, спочатку завідувачем курсу технології ліків, заступником декана фармацевтичного факультету, а з лютого 2006 р. – деканом цього факультету. Соколова Л.В. – є автором понад 250 друкованих робіт, 9 патентів на лікарські засоби.

  Соколова Л.В. є членом секції за спеціальністю «Фармація» науково-методичної комісії з фармації МОЗ України, була експертом Центру тестування при МОЗ України, головою журі Всеукраїнської студентської олімпіади з фармації. (2010 – 2011 роки).

  Завуч кафедри, доцент, канд. фарм. наук Козир Галина Романівна. У 1989 році закінчила Львівський ордена Дружби народів державний медичний інститут за спеціальністю «Фармація». З 2003 року зарахована на посаду асистента кафедри фармацевтичних дисциплін. У 2004 році захистила кандидатську дисертацію, а в  2006 р. отримала звання доцент кафедри.

   Доцент, канд. фарм. наук Белей Наталя Миколаївна. У 2002 році закінчила Національний університет "Львівська політехніка" за спеціальністю «Технологія фармацевтичних препаратів», того ж року отримала диплом магістра з фармацевтичних технологій. З 2003 року працює асистентом на кафедрі фармацевтичних дисциплін. У 2009 р. захистила кандидатську дисертацію і з квітня 2012 р. отримала звання доцент кафедри.

  Доцент, канд. фарм. наук Войт Ольга Ігорівна. У 2005 році закінчила Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського, за спеціальністю «Фармація». З 2005 року працює асистентом на кафедрі фармацевтичних дисциплін. У 2010р. захистила кандидатську дисертацію і з листопада 2011 р. призначена на посаду доцента кафедри.

  Доцент, канд. фарм. наук Барна Оксана Михайлівна. У 2005 році закінчила Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського за спеціальністю «Фармація». У 2006 році отримала диплом магістра фармації. З 2005 року працює асистентом на кафедрі фармацевтичних дисциплін. У 2010р. захистила кандидатську дисертацію і з січня 2012 р. призначена на посаду доцента кафедри.

  Асистент, канд. фарм. наук Васенда Мар’яна Миколаївна. У 2002 році закінчила Національний університет "Львівська політехніка" за спеціальністю «Технологія фармацевтичних препаратів», того ж року отримала диплом магістра з фармацевтичних технологій. З 2003 року працює асистентом на кафедрі фармацевтичних дисциплін. У 2010 р. захистила кандидатську дисертацію

  Асистент, канд. фарм. наук Покотило Олена Олександрівна. У 2005 році закінчила Запорізький державний медичний університет за спеціальністю «Фармація». У 2006 році отримала диплом магістра фармації. У 2009 р. захистила кандидатську дисертацію. З 2011 року працює асистентом на кафедрі фармацевтичних дисциплін.

  Асистент, канд. фарм. наук Пласконіс Юлія Юріївна. У 2007 році закінчила Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського за спеціальністю «Фармація». У 2008 році отримала диплом магістра фармації. З 2008 року працює асистентом на кафедрі фармацевтичних дисциплін. В березні 2012р. захистила кандидатську дисертацію.

  Асистент Бердей Ігор Іванович. У 2007 році закінчив Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського за спеціальністю «Фармація». У 2008 році отримав диплом магістра фармації. З 2008 року працює асистентом на кафедрі фармацевтичних дисциплін.

  А також незамінною на кафедрі є робота лаборантів Шуліги Марії Михайлівна, Гавур Тетяни Ярославівни, Грищук Олени Леонідівни.

  За час з 2007 по 2011роки викладачам нашого курсу: Белей Н.М., Васендою М.М., Барною О.М. та Войт О.І було захищено 4 кандидатських дисертацій по спеціальності 15.00.01 технологія ліків та організація економіки фармацевтичної справи.

  Навчально-методична робота:

  На кафедрі викладають наступні дисципліни:

  ·              аптечна технологія ліків (для студентів 3 курсу спеціальності «Фармація» українською та англійською мовами та для студентів заочної форми навчання)

  ·              аптечна технологія лікарських і косметичних засобів (для студентів 3 курсу спеціальності «Технологія парфумерно-косметичних препаратів»)

  ·              елективний курс «Сорбенти медичного призначення» (для студентів 3 курсу спеціальності «Фармація» українською та англійською мовами)

  ·              промислова технологія лікарських засобів (для студентів 4 курсу спеціальності «Фармація» українською та англійською мовами та для студентів заочної форми навчання)

  ·              технологія лікарських засобів (для студентів 3,4 курсу спеціальності «Клінічна фармація»)

  ·              технологія лікарських препаратів промислового виробництва (для студентів 4 курсу спеціальності «Технологія парфумерно-косметичних препаратів»)

  ·              технологія парфумерно-косметичних засобів промислового виробництва (для студентів 4 і 5 курсу спеціальності «Технологія парфумерно-косметичних препаратів»)

  ·              технологія лікарських косметичних засобів (для студентів 5 курсу спеціальності «Фармація» українською та англійською мовами та студентів для заочної форми навчання)

  ·              біофармація (для студентів 5 курсу спеціальності «Фармація» українською та англійською мовами, та 5 курсу спеціальності «Технологія парфумерно-косметичних препаратів» та студентів заочної форми навчання)

  ·              клінічна біофармація (для студентів 5 курсу спеціальності «Клінічна фармація»)

  ·              належна виробнича практика (для студентів 5 курсу спеціальності «Фармація» українською та англійською мовами)

  ·              засоби лікувальної косметики (для студентів 5 курсу спеціальності «Клінічна фармація»)

  ·              основи фітотерапії і гомеопатії (для студентів 5 курсу спеціальності «Клінічна фармація»)

  ·              технологія гомеопатичних лікарських засобів (спеціалізація для студентів 5 курсу спеціальності «Фармація» українською та англійською мовами)

  ·              фармацевтична технологія (для провізорів-інтернів та магістрів спеціальності «Фармація» та «Клінічна фармація»)

  Для всіх вказаних дисциплін розроблені та затверджені:

  - Робочі програми

  - Методичні вказівки до лабораторних робіт

  - Методичні вказівки до самостійної позааудиторної роботи

  - Тестові завдання

  - Ситуаційні задачі

   

   

   

  Наукова робота:

  Проводяться дослідження по створенню лікарських препаратів  відповідно до плану науково-дослідних робіт Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського «Пошук, організаційно-технологічні та фармакоекономічні дослідження і стандартизація лікарських засобів і біологічно активних добавок різних фармакологічних груп», а саме розробка складу і технології ліофілізованих порошків з лікарської рослинної сировини та створення на їх основі лікарських засобів, розробка м’яких лікарських і косметичних препаратів, одержання настойки з використання кавітованого екстрагенту.

  На базі кафедри технології ліків, вже два роки поспіль проводиться Всеукраїнська олімпіада за фахом «Фармація». Олімпіада за фахом «Фармація» об’єднує 6 навчальних дисциплін, які формують систему знань та навичок, необхідних в майбутній професійній діяльності провізора: організацію та економіку фармації, аптечну технологію ліків, промислову технологію лікарських засобів, фармацевтичну хімію, фармакогнозію, фармакологію та включає два етапи – теоретичний і практичний етапи.

  Так в 2010 році в олімпіаді взяли участь 11 команд (по 2 учасники від кожної) із вищих навчальних закладів України з Вінниці, Донецька, Запоріжжя, Івано-Франківська, Києва (2 команди), Луганська, Львова, Харкова, Одеси та Тернополя. Завдяки плідній праці викладачів нашого факультету, які добросовісно підготували своїх учнів, команда ТДМУ виборола 1 командне місце. Переможці цієї олімпіади були делеговані на І Міжнародну студентську фармацевтичну олімпіаду, що проходила на теренах Російської Федерації (м. Ярославль), де наша команда виборола призові місця.

  У 2011 році олімпіада набула статусу міжнародної події. Цього разу у ній брали участь студенти з 13-ти ВУЗів із України і Росії. І знову студенти нашого ВУЗу взяли вітку першості.

  Та не лише здобутками в конкурсних змаганнях можуть пишатися наші випускники. Також на теренах нашої кафедри захищаються дипломні та магістерські роботи, які мають як теоретичне, так і практичне значення для майбутнього фармації. Так за останні 5 років на базі кафедри технології ліків було захищено 16 дипломних робіт та 4 магістерських праць

  Викладачами кафедри за звітний період видано більше 100 статей, 5 інформаційних листів, отримано 11 патентів.

  У 2011 році працівниками курсу у співавторстві з науковцями із інших ВУЗів була видана монографія рекомендована МОЗ України за редакцією проф. Соколової Л.В. «Антиейджинг: фітотерапія проти старіння». Також до друку готуються ще дві монографії вказаного рівня.

  Не останнє місце викладачами курсу приділяється національно-патріотичному вихованню студентської молоді. Проводяться тематичні вечори, згідно стародавніх українських традицій, бесіди на різноманітні теми. Організовуються екскурсії по визначним пам’яткам нашого краю. 

  © 2012 tdmu.edu.ua | TDMU |