Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України
Контингент | Головна сторінка | Інтранет | Moodle
укр рус eng
Меню
Адміністрація
Загальна інформація
Інформаційно-аналітичний відділ
Відділ моніторингу діяльності університету
Admission information for foreign students 2015-2016
Навчальна робота
Для студентів та викладачів Донецького та Луганського медичних університетів
Абітурієнту
Факультет іноземних студентів
Foreign Students Faculty
Центр дистанційного навчання
Distance learning
Міжнародна медсестринська школа
Військова підготовка за програмою офіцерів запасу
Післядипломна освіта
Відділ віртуальних навчальних програм та навчальних відеофільмів
Наукова робота
Атестовані наукові лабораторії
Конгрес-центр
 • Віварій
 • Періодичні видання
  Головна організація метрологічної служби МОЗ України
  Спеціалізовані вчені ради
  Патентно-інформаційний відділ
  Відділ системних статистичних досліджень
  Відділ програмного та апаратного забезпечення
  Лікувальна робота
  Університетська лікарня
  Реформування медичної галузі Тернопільської області
  Асоціація ендоскопічних хірургів України
  Мiжнароднi вiдносини
  Правове забезпечення діяльності Університету
  Консорціум університетів
  Студентська рада університету
  Медичний ліцей
  Видавництво
  Бiблiотека
  Англомовні підручники видавництва Elsevier
  Пошта через WEB
  Ресурси Інтернет
  Захист персональних даних
  Доступ до публічної інформації
  Державні закупівлі
  ПОШУК
   

  Кількість відвідувань зовнішнього сайту
  Кількість відвідувань сайту Інтранет
  Кількість відвідувань сайту Modle
  Twitter Google+ Facebook Youtube

  Кафедра дитячої хірургії, ортопедії та травматології

   Клінічною базою кафедри є хірургічне відділення  , відділення ортопедії та травматології  КУТОР Тернопільської обласної дитячої клінічної  лікарні з загальним ліжковим фондом  на 120 ліжок ( 60 ліжок хірургічних та  60  ліжок ортопедо-травматологічних.)

  Адреса м. Тернопіль, вул. Сахарова 2.А

  Тел.:  (0352) 26-56-01, 26-88-96

   

  Завiдувач кафедри - д.м.н., проф. С.Й Запорожан

   

        Кафедра дитячої хірургії , ортопедії та травматології Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського  була створена 29  серпня  2014  року (Наказ №739)шляхом реорганізації кафедри педіатрії  з дитячою хірургією №1, створивши на її базі нову кафедру.. Організатором кафедри та її керівником  обраний д.мед.наук., професор  Запорожан Степан Йосипович ..   .

  Курс дитячої хірургії був організований у 1968 році в складі кафедри шпитальної хірургії (зав. кафедрою проф. Коморовський Ю.Т.). Першим завідуючим курсом було обрано  доцента Микуляка В.Г. , асистентами в той час працювали кандидати медичних наук С.О.Давида і В.І.Васільєв.

   З 1975 року курс впродовж 20 років очолює доцент Давида С.О., асистентами працюють к.м.н. Форисюк Л.М. та к.м.н.В.І. Васільєв. Колектив курсу працював у тісній співпраці з практичними лікарями , забезпечував на високому рівні хірургічну допомогу дитячому населенню міста та області .

  С.О. Давида.був висококваліфікованим науковцем , опублікував біля 60 наукових праць , багаторазово виступав з доповідями на республіканських, союзних і міжнародних конференціях.У 1986 році відкрито новий корпус обласної дитячої лікарні, на базі хірургічного відділення якої розташовувався курс дитячої хірургії. Відділення обладнане двома операційними блоками (плановий та ургентний), двома перев’язочними (чиста та гнійна), цистоскопічною, ендоскопічною, токаро-бронхоскопічною кімнатами. 2 відділи (чистий та гнійний) розраховані на 60 ліжок, із яких: хірургічних – 25, урологічних – 15, онкологічних -  5, торакальних – 5, нейрохірургічних – 5, гінекологічних – 5.

  З 1988 року курс дитячої хірургії входить до складу кафедри факультетської хірургії, завідувач кафедри – професор Полоус Ю.М. З 1990 по 1995 рік асистентом курсу працював к.м.н. Микуляк Р.В., з 1994 до 1998 року – к.м.н. Шимуда Б.А. З 1997 року завідувачем курсу стає доцент Бліхар В.Є. В 1998 році на посаду асистента курсу прийнято к.м.н. Крицького І.О.. З 2001 по 2006 рік асистентом курсу дитячої хірургії працювала к.м.н. Бензар І.М. .З квітня 2006 року на посаду асистента курсу прийнято Гощинського П.В., який в 2006 році захистив  кандидатську дисертацію.

  В 2005 році , в зв’язку з реорганізацією кафедр ,курс дитячої хірургії ввійшов до складу кафедри хірургії з урологією, анестезіологією, нейрохірургією та дитячою хірургією , а з грудня 2006 року по серпень 2014 року  до складу кафедри педіатрії №1..

   

  Штат кафедри:

  Запорожан Степан Йосипович- доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри; ,

  Крицький Ігор Орестович -кандидат медичних наук, доцент;завуч кафедри ,

  Гощинський Павло Володимирович- кандидат медичних наук, доцент-

  Процайло Михайло Дмитрович , кандидат медичних наук, доцент;

   Марченкова Наталя  кандидат медичних наук, асистент.

   

  НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

   

  На кафедрі  дитячої хірургії , ортопедії та травматології  навчаються студенти медичного факультету .. Навчання проводять висококваліфіковані викладачі українською, російською та англійською мовами з наступних дисциплін:

  дитяча хірургія- для студентів V курсу медичного факультету;

   

  дитяча хірургія- для студентів VІ курсу медичного факультету;

   

  дитяча ортопедія для студентів V курсу медичного факультету;

   

  дитяча травматологія для студентів VІ курсу медичного факультету;

  Колектив кафедри проводить комплексні наукові дослідження з найбільш актуальних проблем  дитячої хірургії , ортопедії та травматології, де домінують пошук, розробка та клінічне впровадження нових методик діагностики та лікування . .

  Фото.. Прийом практичних навиків у студентів 5 курсу по темі: гострий апендицит здійснює доц. Крицький І.О.

  Для електронної системи контролю знань студентів "Moodle", та семестрових тестових іспитів на кафедрі створено понад 10 тисяч тестових завдань множинного вибору та ситуаційних задач.

  Продовжуючи розвивати положення кредитно-модульної системи навчання, працівники кафедри активно працюють над удосконаленням та розвитком навчального процесу в рамках системи єдиного навчального дня. Така система проведення навчального процесу передбачає проведення протягом занять практичної частини, семінарського обговорення та тестового контролю вихідного рівня знань. Це дозволяє активізувати практично-орієнтоване викладання дисципліни та стимулювати студентів до опрацювання та засвоєння теоретичного матеріалу.

   

   СФЕРА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ КОЛЕКТИВУ КАФЕДРИ

  1.     Вроджені вади розвитку у дітей

  2.     Планова хірургія у дітей.

  3.      Сучасні підходи до лікування остеомієліту у дітей

  4.     Сучасні біотехнології у лікуванні травм різного генезу та їх наслідків

  5.     Розробка технологiї виготовлення i застосування ксенодермотрансплантатiв у лiкуваннi обпечених хворих.

   

  ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ КАФЕДРИ

   

             В Колективом кафедри дитячої хірургії, ортопедії та травматології  розроблено та впроваджено в практику ряд способів та методик лікування ,зокрема

  ·        Промежинна проктопластика при вроджених аномаліях прямої кишки та заднього проходу (операція Пена).

  ·        Одномоментна пластика уретри при гіпоспадіях.

  ·        Низведення яєчка при крипторхізмі без суцільного розсікання передньої стінки пахвинного каналу (модифікація операції Шумахера).

  ·        Зондування шлуночків мозку при гідроцефалії.

  ·        Операція герніопластика при спинномозкових грижах у новонароджених.

  ·        Комплексне лікування гемангіом з використанням інфрачервоної коагуляції.

   

   

  ЛІКУВАЛЬНА РОБОТА

   

           Матеріально-технічне оснащення лікарні (рентгенологічне, ультразвукове обстеження) дозволяє залучати студентів до проведення клінічно-інструментальних та апаратних обстежень хворих з розглядом та інтерпретацією отриманих результатів. Окрім того, студенти відпрацьовують лінію практичних навичок з дисциплін, які включені в матрикул.

   

  Клінічні та наукові інтереси кафедри зосереджені на проблемах надання кваліфікованої екстреної та планової допомоги дітям з вродженими на набутими вадами , з травмами та захворюваннями  кісткової системи  та опорно-рухового апарату.

   

   

  Фото. Сучасна операційна хірургічного відділення КУТОР ТОДКЛ.

   

    

  Надається консультативна допомога та прийом хворих в лікувальних закладах міста та області. Працівники кафедри несуть ургентні чергування по області в складі хірургічних бригад обласного відділення екстреної медичної допомоги.

  Лiкувально-профiлактична допомога надається хворим з вродженими та набутими вадами розвиткук травмами, проводиться їх консервативне та оперативне лiкування.

  Співробітники кафедри виконують широкий спектр операційних втручань у плановій та ургентній хірургії. Щорічно ними виконується понад 200 операцій.

  Основні нозологічні одиниці, з приводу яких виконуються планові оперативні втручання: грижі передньої черевної стінки, варикоцелє, крипторхізм, водянка яєчка та сім’яного канатика, кісти яєчника і сім’яного канатика, фімоз, гемангіоми, гіпоспадія, пухлини доброякісні, гідроцефалія, спинномозкові грижі

  У вiддiленнi ортопедії та травматології  проводяться реконструктивно-відновні операцiї у хворих з вадами  хребта та захворюваннями опорно-рухового апарату.

   

    Проводиться наставництво досвідчених викладачів над початківцями.

  Працівники кафедри надають консультативну допомогу під час амбулаторного прийому пацієнтів в дитячому будинку с.Коропець. Бучацького району.

                                      У вересні 2002 року на базі курсу дитячої хірургії організовано та проведено секцію дитячої хірургії у сладі ХХ з’їзду хірургів України. Основні теми форуму: лікування гнійних перитонітів, діагностика і лікування шлунково-кишкових  кровотеч  у дітей

  .Працівники кафедри дитячої хірургії приймають  активну  участь в  міжнародних науково-практичних конференціях , конгресах ,симпозіумахїздах.

  Науковою проблематикою кафедри  є розробка комплексних методів лікування гнійно-септичних захворювань у дітей. вроджених вад шлунково-кишкового тракту.У практику охорони здоров'я впроваджено ряд сучасних методів лікування:лапаростомію при розлитому гнійному перитоніті у дітей . операції при вроджених спинно-мозкових килах, проктопластику при аномаліях прямої кишки. тощо.

   

  Фото .Практичне заняття зі студентами 5 курсу проводить доц.Гощинський П.В.

  © 2012 tdmu.edu.ua | TDMU |