Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України
Контингент | Головна сторінка | Інтранет | Moodle
укр рус eng
Меню
Адміністрація
Загальна інформація
Інформаційно-аналітичний відділ
Відділ моніторингу діяльності університету
Admission information for foreign students 2015-2016
Навчальна робота
Для студентів та викладачів Донецького та Луганського медичних університетів
Абітурієнту
Факультет іноземних студентів
Foreign Students Faculty
Центр дистанційного навчання
Distance learning
Міжнародна медсестринська школа
Військова підготовка за програмою офіцерів запасу
Післядипломна освіта
Відділ віртуальних навчальних програм та навчальних відеофільмів
Наукова робота
Атестовані наукові лабораторії
Конгрес-центр
 • Віварій
 • Періодичні видання
  Головна організація метрологічної служби МОЗ України
  Спеціалізовані вчені ради
  Патентно-інформаційний відділ
  Відділ системних статистичних досліджень
  Відділ програмного та апаратного забезпечення
  Лікувальна робота
  Університетська лікарня
  Реформування медичної галузі Тернопільської області
  Асоціація ендоскопічних хірургів України
  Мiжнароднi вiдносини
  Правове забезпечення діяльності Університету
  Консорціум університетів
  Студентська рада університету
  Медичний ліцей
  Видавництво
  Бiблiотека
  Англомовні підручники видавництва Elsevier
  Пошта через WEB
  Ресурси Інтернет
  Захист персональних даних
  Доступ до публічної інформації
  Державні закупівлі
  ПОШУК
   

  Кількість відвідувань зовнішнього сайту
  Кількість відвідувань сайту Інтранет
  Кількість відвідувань сайту Modle
  Twitter Google+ Facebook Youtube

  Кафедра фізичної  реабiлiтацiї, здоров’я людини та фізичного виховання

  Адреса:  вул. Коцюбинського, 3, Тернопiль, 46001

  Тел. (0352)25-36-69; (0352) 250485

  Кафедра фізичної  реабiлiтацiї, здоров’я людини та фізичного виховання знаходиться на базі спортивного корпусу Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я, Горбачевського

   

   

  Завiдувач кафедри - к.м.н., доц. Д.В.Козак

    Штат кафедри: 4 доценти, 6 асистентів, 3 старших лаборанти, 2  лаборанти. 

  Однією з перших в Україні серед медичних ВНЗ за наказом ректора Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського члена-кореспондента Національної академії медичних наук України професора Леоніда Якимовича Ковальчука 1 липня 2013 року на базі кафедри фізичного виховання створено кафедру фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання. Створення кафедри передбачає навчання студентів умінню використовувати в конкретних ситуаціях знання про реабілітаційне обстеження, забезпечення процесу фізичної реабілітації, психічне, фізичне та соціальне здоров’я людини, комплексну оцінку індивідуальних особливостей в процесі оздоровлення, види оздоровчо-рекреаційної рухової активності, принципи здорового способу життя серед населення, лікувальну фізкультуру в хірургії, терапії, педіатрії та стоматології та спортивну медицину.

  Колектив кафедри

  Історія кафедри

  Кафедра фізичного виховання була створена у вересні 1957 р. Колектив її на той час складався з трьох осіб: завідувача (ст.викл. Сергій Гарагуля) та двох викладачів (Олександр Бойко і Борис Рябенко). Розташовувалася кафедра на першому поверсі нині адміністративного корпусу медуніверситету і займала дві кімнати: кабінет завідувача та асистентська. Навчальні заняття проводились в основній, підготовчій, спеціальній медичних групах та групах спортивного удосконалення, що дало можливість охопити фізичною культурою усіх студентів, незалежно від стану здоров’я та рівня фізичної підготовленості.

  У другому навчальному році на кафедрі запрацювали секції з важкої атлетики (тренер Євген Мулярчук), волейболу (тренер Микола  Рутковський), спортивної гімнастики (тренер Олександр Бойко).  У квітні І958 року збірні команди інституту з волейболу, легкої ат­летики та легкоатлетичного кросу вперше взяли участь у першості міста серед команд з фізкультури

  Збірна жіноча команда медичного інституту з легкої ат­летики

   та легкоатлетичного кросу ( І958 р.)

   

  Збірна чоловіча команда інституту з легкої ат­летики

   та легкоатлетичного кроссу (І958 р.)

   

  У вересні 1958 р. у штат кафедри був зарахований майстер спорту Володимир Новік, який започаткував секцію з велосипедних гонок. Число студентів, які вдосконалювали свою спортивну майстерність у секціях, на початок 1959 р. складало 83 особи. У цьому ж ро­ці кафедра обладнала власний спортивний зал (зараз конференц зал адміністративного корпусу ТДМУ).

  Група спортивного удосконалення з футболу (I960 р.)

   

  Особливими досягненнями у діяльності кафедри фізичного вихо­вання у  I960-1961 навчальному році були створені групи спортивного вдосконалення з важкої атлетики, фехтування, настільного тенісу, боротьби віль­ної і класичної, плавання, кульової стрільби, лижного спорту. Тоді ж започатковано і виступи збірних команд з різних видів спорту в першості студентського спортивного товариства "Буревісник".

   

  Група спортивного удосконалення з ганболу (I960 р.)

   

  У І960 р. вперше була проведена спартакіада медичних вузів України з лижних гонок, біатлону та зимового багатоборства ГПО, в якій  взяли участь і наші спортсмени. Дебют вдався, оскільки збірна команда медичного інституту в комплексному заліку зайняла 2 місце. Чемпіонкою цієї спартакіади стала Турчин Надія.

  У подальшому в зимових спартакіадах переможцями виходили Мирвалієва Софія, Безродний Михайло, Нагірний Ярослав, Антонюк Лариса, Онищук Володимир, Довгань Олена.

  Вперше  проведена  спартакіада серед  медичних

  вузів  України  з  біатлону та ГПО ( І960 р.)

   

  Перша спартакіада серед медичних вузів та студентської молоді ( І962 р.)

   

   

  У 1962 р. серед студентів Тернопільського медичного інституту з'являються перші переможці Спартакіад серед медичних ВНЗ та студентської молоді України, а також перші майстри спорту. Ними стали Людмила Калашник. Вакуленко), Тетяна Михайлик та Григорій Косован.  З 1964 р. започатковано проведення спартакіади серед студентів між курсами.  І перша така спартакіада була проведена з 4 видів спорту, в якій взяло участь  понад 200 студентів.

  У той час налагоджуються зв'язки спортсменів нашого інституту з спортсменами інших навчальних закладів та колективами із фізичної культури. За період з I960 по 1971 р. збірні команди Тернопільського медичного інституту 58 разів зустрічалися в товаристських матчах із командами інших вузів і колективів з фізкультури.

  У 1971 р. кафедра фізичного виховання перейшла в новозбудований корпус,  обладнаний спортивними знаряддями та інвентарем, що розташований в спортивному корпусі на вул. М. Коцюбинського, 3.

  Починаючи з 1973 р. на кафедрі постійно працювали групи спортивного вдосконалення, у яких щорічно займалися від 240 до 300 студентів. У спартакіаді інституту, яка з 1972 р. почала проводитися щорічно з 10-12 видів спорту, брали участь більшість студентів, які буди віднесені до основної медичної групи, а в легкоатлетичному кросі - усі студенти. Вдало виступали наші спортсмени і в спартакіадах Міністерства охорони здоров'я України серед медичних вузів, які проводилися один раз на 2 роки. Плідно працювала кафедра і в плані підготовки спортсменів високої кваліфікації та спортсменів масових розрядів. На сьогоднішній день викладачами кафедри підготовлено 25 майстрів спорту, близько 300 кандидатів у майстри спорту, понад 1000 спортсменів І розряду та більше 15 тисяч спортсменів масових розрядів.

  Високо оцінювало  спортивно-масову роботу кафедри фізичного виховання Міністерство вищої освіти. У конкурсі на кращу кафедру з спортивно-масової роботи та залучення студентської молоді до систематичних занять фізичною культурою, який був започаткований у 1982 р., кафедра посіла 2-е місце у 1983 p. і  двічі розділяла 4-8 місця (1985 і 1987 pp.).

  Плідно працювала кафедра і по залученню до занять фізичною культурою та спортом працівників Тернопільського державного медичного інституту, а тепер - ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України». Протягом 20 останніх років працівниками кафедри ведуться заняття в групах «Здоров'я», у яких постійно займаються від 90 до 140 осіб.

  Щорічно, починаючи з 1973 року, серед професорсько-викладацького складу університету проводиться спартакіада "Здоров'я". До 1976 року спартакіада проводилась з 4 видів спорту, а надалі кількість видів спорту збільшилась до 7.

  Спартакіада   "Здоров'я" серед професорсько-викладацького складу з баскетболу

   

  Спартакіада   "Здоров'я" серед професорсько-викладацького складу  з шахів

   

  За ініціативою кафедри фізичного виховання та здоров'я нашого інституту така спартакіада почала проводитися з 1978 року і серед вищих навчальних закладів області. Слід зауважити, що в усіх таких спартакіадах у комплексному заліку наш інститут, за винятком 1989 року, виходив переможцем.

  При студентських гуртожитках ось вже  протягом 20 років працюють студентські групи «Здоров'я» із загальної фізичної підготовки, у яких займається від 100 до 130 студентів. У студентських гуртожитках обладнані спортивні кімнати, де працюють клуби зі спортивної зацікавленості.

  Важливою подією в житті інституту і кафедри фізичного виховання стало відкриття в 1972 р. спортивно-оздоровчої бази "Берізка" в с. Більче-Золоте Борщівського району Тернопільської області, яка функціонувала до 1990 року.

  За час існування спортивно-оздоровчої  бази на ній відпочили та оздоровилися понад 1000 студентів та працівників академії. Особливо плідно запрацювала база відпочинку після відновлення її матеріально-технічної та спортивної баз. В прекрасно відремонтованих і обладнаних будиночках і колибах уже в 1998 р. відпочило 297 студентів та викладачів академії. На території спортивно-оздоровчої бази викладачі кафедри фізичного виховання систематично проводили спортивно-масові заходи, в яких активну участь приймали, як студенти так і викладачі, які відпочивали на базі.

  В 1976 році до кафедри фізвиховання та здоров’я було приєднано курс з лікувальної фізкультури та спортивної медицини. Першим завідувачем курсу був доц. А.К. Поплавський, який написав розділ "Лечебная физкультура в акушерстве и гинекологии" до підручника "Лечебная физкультура и врачебный контроль" (Москва, 1990). В різні роки на курсі ЛФК працювали: доц. Л.О. Вакуленко, ас. Н.О. Томашевська,  доц. В.В. Демьяненко, ас. С.І. Зелінська, ас. І.Г. Гарач та доц. В.Б.Коваль.

  В 1975 р. започатковано проведення щорічної кафедральної навчально-методичної конференції з питань удосконалення навчального процесу з фізичного виховання та окремих видів спорту, які культивуються в медичному університеті. За час існування кафедри викладачами зроблено понад 80 доповідей на практично-методичних конференціях різного рівня з питань методики викладання фізичного виховання.

  З перших років заснування кафедри проводилась і науково-дослідна робота. Численні науково-педагогічні спостереження, головним чином, спрямо­вувались на констатацію анатомо-антропометричних змін у студентів під впливом систематичних занять фізичними вправами. Особливу увагу на кафедрі приділяли науковому обгрунтуванню застосування фізичних вправ як одного із засобів відновлення організму та активного відпочинку молоді, маючи на увазі, насамперед, проведення самостійних занять за місцем проживання, загартовування, а також заняття різними видами спорту.

  З появою на кафедрі молодого науковця, кандидата біологічних наук В. І. Ільницького наукова робота на кафедрі набула цілеспрямо­ваного характеру. Перш за все, був розроблений перспективний напрямок наукових пошуків, який передбачав довготривалі досліджен­ня фізичного стану студентів усіх медичних груп здоров'я за час навчання у ВНЗ. Вивчалися закономірності змін їх серцево-судин­ної системи, фізичної працездатності та фізичного розвитку під впливом різних за характером фізичних навантажень.

  Кандидат біологічних наук, проф. В.І. Ільницький

  Науковою роботою були охоплені всі співпрацівники кафедри. В. І. Ільницький вміло спрямовував і коректував науковий пошук, обґрунтовуючи висновки, робив методичні рекомендації. Численні публікації у фахових наукових журналах висвітлювали хід наукової роботи на кафедрі, з доповідями на науково-практичних конференціях виступали Володимир Ільницький, Олена Довгань, Євген Ясінський, Володимир  Пакулін, Василь Волинець. Наукові зв'язки кафедри розширювались з кожним роком від України до країн ближнього та дальнього зарубіжжя. Паралельно з педаго­гічною роботою доц. В. І. Ільницький працював над докторського дисертацією, захист якої відбувся у 1984 р., а в 1985 р. за плідну науково-педагогічну діяльність він  був обраний  профессором кафедри.

  Роки наукової роботи не пройшли марно і для інших працівників кафедри: у 1995 р. захистила кандидатську  дисертацію Олена  Довгань, а в 1996 р. – Євген Ясінський. Усього за роки існування кафедри було опубліковано понад 150 статей в журналах, зроблено близько 400 повідомлень наукового характеру та випущено 5 методичних рекомендацій.

  Колектив кафедри фізичного виховання  (1995 р.)

   

  У 1999 р., спираючись на багаторічний науково-педагогічний досвід, професором В. І. Ільницьким та доцентом Євгеном Ясінським був  випущений посібникФізичне виховання у середніх медичних навчальних закладах”.

  З 2000 р. прийшло  молоде покоління викладачів та науковців - Н.О. Давибіда, С.В. Дищаківська.  Вихованець кафедри П.Р. Левицький в жовтні 2004 р. на ІV Міжнародній науково-практичній конференції,  що проходила у Вітебському державному медичному університеті (республіка Білорусь), зайняв І місце з доповіддю у секції „Морфогенез органів і тканин”.

  В 2004 р. завідувачем кафедри стала доц. О.М.Довгань. За час перебування Олени Миколаївни на посаді завідувача кафедри значно оновився інтер’єр навчального корпусу, вступили в дію 2 спортивні зали, обладнані сучасними тренажерами. Зміцніла матеріальна база кафедри, покращились умови праці студентів і викладачів, активізувалася наукова робота, саме в цей час наукові праці працівників кафедри публікуються не лише в Україні, але  й далеко поза її межами. Разом з тим під керівництвом проф. В.І.Ільницького та доц. В.Б.Коваля активно ведеться науково-дослідна робота студентського наукового гуртка.

   

  Секція з баскетболу (дівчата)

   

  Заняття з дисципліни фізичне виховання

   

  Здача тестів з фізичної підготовленості студентів

   

  З 2005 року в Україні змінюється процес навчання у вищих навчальних закладах. Тернопільський державний медичний університет ім.І. Я.Горбачевського переходить на Болонську систему навчання, перейменовується і назва кафедриМедичної реабілітації та спортивної медицини, яку очолює професор І. Р.Мисула. Напрямок навчально-методичної роботи Ігор Романович спрямовував на самостійну роботу студентів із різних видів спорту. Основу кафедри склали: курс лікувальної фізкультури та спортивної медицини, а з 2008 року курс фізичної реабілітації; курс медичної реабілітації, фізіотерапії та фізичного виховання. Метою створення кафедри була оптимiзацiя викладання таких дисциплін як фізична, медична та соціальна реабілітація, спортивна медицина, фізіотерапія, курортологія, рефлексотерапія, лікувальна фізкультура в хiрургiї, терапiї, педiатрiї та стоматології.

   

  Кафедра медичної реабілітації та спортивної медицини (2010 р).

   

  Кафедра складалася 18 чоловiк: 2 професори,  4 доценти, 8 асистентів, 1 старший викладач та 3 лаборанти. Завiдувачем кафедри був д. м. н., професор Мисула Ігор Романович, який водночас виконує обовязки першого проректора Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського.

   

  Спартакіада професорського-викладацького складу кафедри медичної реабілітації та спортивної медицини

   

  Навчальна робота кафедри

  Кафедра фізичної  реабiлiтацiї, здоров’я людини та фізичного виховання входить до складу медичного факультету ТДМУ, на якій займаються студенти І та ІI курсів медичного (спеціальність «Лікувальна справа», "Медико-профілактична  справа", "Здоров’я людини", "Біологія"), стоматологічного, фармацевтичного факультетів,  факультет іноземних студентів та ННІ медсестринства. Співробітниками кафедри розробленi методичнi вказiвки для самостiйної роботи студентiв із різних видів спорту (українською та англійською мовами) та для організації самостійних занять фізичними вправами людей з послабленим здоров'ям, а також розроблені методичні вказівки покращення фiзичного розвитку організму людини, корекцiї постави та профiлактики захворювань. Випущено друкарським способом: «Методичні розробки для викладачів щодо проведення практичних занять з фізичного виховання зі студентами 1 курсу ТДМУ (підготовче відділення)», «Методичні вказівки викладачам для проведення занять з фізичного виховання на 1 курсі «Методичні рекомендації для студентів I -II курсів спеціальних медичних груп щодо проведення самостійних занять з фізичного виховання», «Зошит для практичних занять з фізичного виховання для студентів віднесених за станом здоровя до спеціальної медичної групи».

  Практичне заняття з  фізичного виховання із студентами 2 курсу медичного факультету

  Практичне заняття  з   фізичного  виховання

    із  студентами  спеціальної  медичної групи

   

  Для реалізації поставлених завдань в університеті є відповідна матеріальна база та висококваліфікований колектив спеціалістів. Спортивний комплекс має у своєму розпорядженні 2 зали, ігровий зал і зал гімнастики ( в залах працює сучасне електронне табло). Ігровий зал обладнаний для занять з волейболу, баскетболу, міні-футболу, великого тенісу та легкої атлетики, де проходять секційні заняття студентів і підготовка їх для участі у змаганнях, спартакіада і виступах, де студенти ТДМУ виборюють перемоги на честь нашого вузу.

  Спортивна секція з баскетболу (тренер ас. Н.М. Безпалова)

  Спортивна секція з волейболу (тренер Т.М. Надкерничний)

  Спортивна секція з великого тенісу (тренер Г.Т. Питляр)

  На базi спортивного корпусу пiд керiвництвом досвiдчених працівників кафедри-тренерів працюють 8 спортивних секцій: мiнi-футбол, волейбол, баскетбол, аеробiка, легка атлетика, шахи, настiльний тенiс та великий тенiс. Зал для атлетичної, ритмічної гімнастики та лікувальної фізкультури, тренажерний зал, який облаштований новітніми тренажерами та спортивним інвентарем. В ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України» створено всі умови, щоб студенти мали змогу підтримувати свою фізичну форму не лише відвідуючи заняття з фізичного виховання, але й на дозвіллі.

  У спортивному залi встановленi сучаснi  шведськi стінки, на яких можна виконувати  близько 30 фiзичних вправ, 2 велотренажери,  2 бiговi дорiжки, 3 атлетичних тренажери  для розвитку великої групи м'язiв. У студентських гуртожитках працюють центри спорту споряджені сучасними тренажерами, тенісними столами, борцiвськими грушами та iншим спортивним iнвентарем. Пiд керiвництвом iнструкторiв зі спорту та медичних працiвникiв студенти мають змогу змiцнювати здоров'я та удосконалюватися фiзично у вiльний вiд занять час.

  Тренажерний  зал  розміщений у спортивному корпусі ТДМУ

  Тренажерний зал розміщений  у гуртожитку №4

  Теоретичні та практичні знання зі спеціальностей «Вступ до спеціальності», «Основи здорового способу життя», «Фізичне виховання» факультету «Здоров’я людини» отримують студенти 1 і 2 курсів на кафедрі фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання. Навчання проводиться за кредитно-модульною системою в межах системи «Єдиного дня». Впроваджений тестовий контроль знань студентів за системою «Moodle». Створено базу тестових завдань для належного навчального процесу.  Викладачi використовують у навчальному процесi мультимедійні лекції, методичні розробки, ситуацiйнi задачi та тестові завдання. На кафедрі впроваджено самостійну науково-навчальну індивідуальну роботу зі студентами І та ІI курсів факультету «Здоров’я людини», проводяться навчальні конференції. З метою ефективної взаємодії викладача та студента працівники кафедри використовують систему Інтернет та Інтранет, зокрема Web-сайт кафедри, на якому розміщена уся необхідна інформація. Колектив кафедри постiйно працює над удосконаленням методичної роботи.

  Лекцію читає доц. Д.В. Козак

  Практичне заняття проводить доц. Д.В. Козак

  Практичне заняття проводить доц. Н.О. Давибіда

  Практичне заняття проводить ас. В.В.Грушко

  На кафедрі студенти 4 курсу медичного та 3 курсу стоматологічного факультетів вивчають курс «Фізична реабілітація та спортивна медицина», який викладають співробітники кафедри  українською та англійською мовами.

  Практичне заняття проводить доц. В.Б.Коваль

  Практичне заняття проводить ас. І.М.Салайда

   Особлива увага придiляється застосуванню природних та преформованих фiзичних факторiв, лiкувальної фiзкультури, технiцi масажу. Практичнi заняття проводяться у клiнiчних лiкарнях м. Тернополя, спортивному корпусi, де студенти опановують методики лікувальної фізкультури і ознайомлюються з особливостями застосування її в  реабiлiтацiйному процесі. Більшість  викладачiв кафедри володiють англiйською мовою. На кафедрi проводиться викладання предметiв за відповідними програмами МОЗ України, для чого створенi вiдповiднi методична та матерiальна бази.

  Лiкувальна робота кафедри

  Спортивна медицина:

  -       Лікарський контроль, в т.ч. консультації, первинні та поточні лікарські огляди осіб, що займаються фізичною культурою та спортом.

  -       Лікарсько-педагогічні спостереження під час занять фізичними вправами.

  -       Консультації та постійний лікарський контроль за станом здоров’я студентів спеціальної медичної групи та груп ЛФК.

  -       Участь в поглиблених медичних оглядах студентів І-ІІ курсів ТДМУ. 

  Сфера наукових iнтересiв колективу кафедри

  Основним науковим напрямком роботи кафедри фізичної  реабiлiтацiї, здоров’я людини та фізичного виховання є “Вивчення впливу пелоїдотерапії та низькоінтенсивних фізичних факторів у хворих з остеохондрозом хребта поєднаного із остеопорозом” № держреєстрації 0110U001935”.

  Наукові розробки кафедри стали складовою декількох міжкафедральних науково-дослідних робіт “Медико-інформаційне дослідження експериментальної патології внутрішніх органів при різних функціональних умовах та її корекція”, “Патогенний вплив політравми на стан внутрішніх органів і розробка шляхів системної корекції” та “Біохімічні механізми токсичності наночастинок різної природи та інших антропогенних,і біогенних токсикантів і біологічних систем”.

  Наукові здобутки викладачів кафедри

  За останнi 5 рокiв науковцями кафедри опублiковано близько 110 робіт, захищено 3 кандидатських дисертації. Результати досліджень оприлюднено на багатьох Всеукраїнських та міжнародних наукових форумах.

  Основнi науковi здобутки кафедри:

  ·                        Дослiджено механiзми порушень у серцево-судиннiй системi студентiв при рiзних фiзичних навантаженнях.

  ·                        Розроблено i запропоновано комплекси фiзичних вправ та навчально-тренувальнi програми з фiзичного виховання при рiзних захворюваннях  серцево-судинної системи.

  ·                        Показано ефективнiсть занять фiзичними вправами для покращання функцiонального стану органiзму, а також розумової i фiзичної працездатностi студентiв.

  ·                        Запропоновано новi методи розвитку основних рухових якостей у студентiв.

  Перспективи наукової роботи полягають у вдосконаленні міжкафедральних планових та власних наукових розробок та їх впровадження в практику.

  На кафедрі функціонує студентський науковий гурток, де студенти під керівництвом викладача розробляють комплекси вправ для спеціальних медичних груп при різних видах  захворюваннь, дають комплексну оцінку індивідуальним особливостям людського організму в процесі оздоровлення, оцінюють загальні принципи пристосування до умов навколишнього середовища,а також розглядають концепції контролю за здоровим  способом життя серед населення. Результати наукових досліджень висвітлені на конференціях, конгресах,  симпозіумах та форумах та в Україні та за кордоном (Польща).

  Засідання студентського наукового гуртка

  Здобутки кафедри в спортивно-масовiй роботi

  За час iснування кафедри пiдготовлено 8 чемпiонiв України, близько 100 чемпiонiв i призерiв Спартакiад серед медичних вузiв України, 25 майстрiв спорту, близько 300 кандидатiв у майстри спорту, понад 1200 першорозрядникiв та бiльше 15 тисяч спортсменiв масових розрядiв.

  Оримані нагороди під час участі в змаганнях (2002 р.).

  Перегони на туристичних байдарках (2013 р.)

  Міні-футбольна команда (2013 р.)

  Жіноча волейбольна команда (2013 р.)

  Змішана волейбольна команда (2013 р.)

  Стрітбольна команда (2013 р.)

  Збірна командами викладачів та студентів ТДМУ (2013 р.)

  Участь і перемоги студентів у спартакіаді (2013 р.)

  Організатори та учасники змагань I -ої студентської

   спартакіади (2013 р.)

  Здобуті нагороди студентами під час спартакіади (2013 р.)

  Нагородження команд під час спортивних  змагань (2014 р.)

  Переможці змагань (2014 р.)

  В ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України» працює лiкувально-оздоровчий центр "Червона калина", який знаходиться у с. Дружба, Теребовлянського р-ну, на базi якого функцiонує вiдкритий басейн, спортивна площадка для гри у волейбол, корт для великого тенiсу, примiщення для настiльного тенiсу, а також лижна база, де студенти протягом усього навчального року та продовж літнього періоду мають змогу займатися різними видами спорту.

   

   

  © 2012 tdmu.edu.ua | TDMU |