Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України
Контингент | Головна сторінка | Інтранет | Moodle
укр рус eng
Меню
Адміністрація
Загальна інформація
Інформаційно-аналітичний відділ
Відділ моніторингу діяльності університету
Admission information for foreign students 2015-2016
Навчальна робота
Для студентів та викладачів Донецького та Луганського медичних університетів
Абітурієнту
Факультет іноземних студентів
Foreign Students Faculty
Центр дистанційного навчання
Distance learning
Міжнародна медсестринська школа
Військова підготовка за програмою офіцерів запасу
Післядипломна освіта
Відділ віртуальних навчальних програм та навчальних відеофільмів
Наукова робота
Атестовані наукові лабораторії
Конгрес-центр
 • Віварій
 • Періодичні видання
  Головна організація метрологічної служби МОЗ України
  Спеціалізовані вчені ради
  Патентно-інформаційний відділ
  Відділ системних статистичних досліджень
  Відділ програмного та апаратного забезпечення
  Лікувальна робота
  Університетська лікарня
  Реформування медичної галузі Тернопільської області
  Асоціація ендоскопічних хірургів України
  Мiжнароднi вiдносини
  Правове забезпечення діяльності Університету
  Консорціум університетів
  Студентська рада університету
  Медичний ліцей
  Видавництво
  Бiблiотека
  Англомовні підручники видавництва Elsevier
  Пошта через WEB
  Ресурси Інтернет
  Захист персональних даних
  Доступ до публічної інформації
  Державні закупівлі
  ПОШУК
   

  Кількість відвідувань зовнішнього сайту
  Кількість відвідувань сайту Інтранет
  Кількість відвідувань сайту Modle
  Twitter Google+ Facebook Youtube

  Кафедра фармації

  навчально-наукового інституту пiслядипломної освiти

  Адреса:  вул. Руська, 36, Тернопiль, 460000

   

   

  Кафедра фармації ННІ післядипломної освіти заснована 2 вересня 2013 року.

  Очолює кафедру доктор біологічних наук, професор Людмила Степанівна Фіра.

   

   

   

   

   

   

   

  Штат кафедри: 1 професор, 4 доценти, 1 асистент, 1 ст. лаборант.

   

  Колектив кафедри

  Доктор біологічних наук, професор Фіра Людмила Степанівна, завідувач кафедри фармації навчально-наукового інституту післядипломної освіти

  У 1976 році закінчила біологічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка за спеціальністю "Біохімія. Викладач біології та хімії".З 1976 по 1978 роки працювала молодшим науковим співробітником лабораторії коригуючої терапії злоякісних пухлин у Львівському державному медичному інституті. З 1978 року по теперішній час працює у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я.Горбачевського. За час роботи в університеті працювала старшим лаборантом, молодшим науковим співробітником, старшим науковим співробітником, асистентом, доцентом кафедри біохімії. У 1988 році під керівництвом професора Гонського Я.І. захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 03.00.04 – біохімія.

            З 2003 року по теперішній час працює на фармацевтичному факультеті. У 2003 році захистила докторську дисертацію на тему "Метаболічні порушення в організмі щурів, уражених нітритом натрію, тетрахлорметаном та низькими дозами радіації, та шляхи їх корекції" за спеціальністю 03.00.04 – біохімія. У 2004 році отримала вчене звання професора. У 2006 році закінчила Національний фармацевтичний факультет за спеціальністю "Фармація", кваліфікація – провізор.

  З 2003 р. по 2009 рік завідувала кафедрою фармакогнозії з медичною ботанікою, з 2009 по 2013 рік – завідувала кафедрою фармацевтичної хімії. З вересня 2013 року є завідувачем кафедри фармації Навчально-наукового інституту післядипломної освіти.

            Під керівництвом Фіри Л.С. виконано 6 кандидатських дисертаційних робіт (2 зі спеціальності 03.00.04 – біохімія, 3 зі спеціальності 14.03.05 — фармакологія та 1 зі спеціальності 14.03.04 – патологічна фізіологія). На даний час під керівництвом Фіри Л.С. виконується 3 кандидатських дисертації та одна дисертація на здобуття наукового ступеня доктора наук.

  Є автором і співавтором понад 150 навчально-методичних та наукових публікацій. За останні 5 років отримано 5 патентів на корисну модель та є автором 4 інформаційних листів.

  Сфера наукових інтересів – дослідження порушень метаболізму в організмі тварин за умов ураження печінки та міокарду хімічними, фізичними та біологічними токсикантами,  пошук нових засобів рослинного походження з антиоксидантними, протизапальними, гепато- та кардіопротекторними властивостями та фармакокорекція токсичних уражень печінки та кардіопатій ішемічного генезу.

   

  IMGP903711_ppКандидат фармацевтичних наук Підгірний Володимир Васильович, доцент кафедри фармації ННІ післядипломної освіти, завуч кафедри

  У 1982 р. закінчив фармацевтичний факультет Львівського державного медичного інституту. З 1982 по 2010 рр. працював в аптечній системі Чернівецької та Тернопільської областей на посадах старшого провізора, провізора-інспектора, завідувача аптеки.

  З 2002 р. асистент кафедри медицини катастроф та військової медицини за сумісництвом. Під керівництвом доктора медичних наук професора Гудими А.А. працював над дисертацією, яку захистив у Національному фармацевтичному університеті у травні 2009 р. за спеціальністю  – фармакологія.

  З червня 2010 р. по січень 2012 р. – асистент кафедри фармацевтичних дисциплін Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського. З січня 2012 по вересень 2013 рр. – на посаді доцента кафедри фармацевтичних дисциплін ТДМУ.

  З вересня 2013 р. – доцент кафедри фармації ННІ післядипломної освіти ТДМУ.

  Є автором і співавтором 23 науково-методичних публікацій,

  Сфера наукових інтересівфармацевтичне законодавство.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  IMG_0001Кандидат хімічних наук, доцент Вронська Людмила Вікторівна, доцент кафедри фармації ННІ післядипломної освіти

  У 1993 році закінчила хімічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка за спеціальністю "Хімія. Викладач хімії". З 1993 по 1994 роки працювала вчителем загальноосвітньої школи. Навчалась і закінчила аспірантуру при кафедрі аналітичної хімії Львівського державного університету імені Івана Франка за спеціальністю аналітична хімія. У 1999 році під керівництвом доцента Врублевської Теодозії Ярославівни захистила кандидатську дисертацію на тему «Вольтамперометря Ru (IV) в присутності оксикислот і її застосування в аналізі» зі спеціальності 02.00.02 – аналітична хімія. З 1997 по 2000 роки працювала у центральній лабораторії АТ «Галичфарм» на посаді старшого хіміка, пізніше – начальника групи стандартизації лікарських засобів. З 2000 року по теперішній час працює у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського. За час роботи в університеті працювала асистентом, старшим викладачем, доцентом, завідувачем кафедри фармацевтичної хімії. На даний час працює доцентом кафедри фармації ННІ післядипломної освіти і є відповідальним секретарем наукового видання «Фармацевтичний часопис».

  У 2006 році закінчила Національний фармацевтичний факультет за спеціальністю "Фармація", кваліфікація – провізор.

  Під керівництвом Вронської Л.В. виконано 3 кандидатських дисертаційних роботи зі спеціальності 15.00.03 – стандартизація та організація виробництва лікарських засобів.

  Є автором і співавтором близько 130 навчально-методичних та наукових публікацій з яких 1 монографія, 1 нововведення, 9 патентів.

  Сфера наукових інтересів – дослідження складу БАР лікарської рослинної сировини, її стандартизація, розробка технології та стандартизація екстрактів й готових лікарських засобів.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Кандидат фармацевтичних наук Чубка Мар’яна Борисівна, доцент кафедри фармації ННІ післядипломної освіти

  У 2006 р. закінчила Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського за спеціальністюФармація”. У 2007 р. закінчила магістратуру за спеціальністюФармація” та здобула кваліфікацію магістра фармації.

  З 2007 р. – асистент кафедри фармацевтичної хімії ТДМУ імені І. Я. Горбачевського.

  У 2012 р. захистила дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.03 – стандартизація та організація виробництва лікарських засобів на тему “Розробка та стандартизація капсул “Уролесан”” у спеціалізованій Вченій раді НФаУ.

  У 2013 р. переведена на посаду доцента кафедри фармацевтичної хімії, з вересня 2013 р. працює на посаді доцента кафедри фармації ННІ ПО.

  Є автором та співавтором понад 35 наукових праць.

  Сфера наукових інтересів – фітохімічне дослідження та стандартизація ЛРС та препаратів на її основі.

   

   

   

   

   

   

  FotoMama1Кандидат фармацевтичних наук Яворська Лідія Петрівна, доцент кафедри фармації ННІ післядипломної освіти

  В 1965 р. з відзнакою закінчила фармацевтичний факультет Львівського державного медичного інституту (тепер Львівський національний університет ім. Данила Галицького). За скеруванням МОЗ УРСР півтора року працювала в аптечній мережі на Тернопіллі. Від 1967 р. – асистент, аспірант, старший науковий співробітник, доцент (1994) кафедри загальної, біонеорганічної і фізколоїдної хімії цього ВНЗ. В 1970 р. захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата фармацевтичних наук з полярографії біологічно активних солей четвертинного амонію. Від 2003 р.– доцент кафедри фармацевтичної хімії, а з 2013 р.– доцент кафедри фармації ННІ післядипломної освіти Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського.

  Автор 90 друкованих праць, серед них 2 монографії; 3 підручники; 4 навчальних посібники.

  Сфера наукових інтересіввикористання фізико-хімічних методів, зокрема полярографії, для аналізу лікарських засобів.

   

   

   

   

   

   

  Кандидат фармацевтичних наук Онишків Оксана Іванівна, асистент кафедри фармації ННІ післядипломної освіти

  Закінчила фармацевтичний факультет Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, навчалася в магістратурі при Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського.

  З 2007 р. – асистент кафедри фармацевтичних дисциплін фармацевтичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, а з 2013 р. – асистент кафедри фармації навчально-наукового інституту післядипломної освіти.

  У 2013 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Розробка складу та технології таблеток на основі фітоекстракту кори осики».

  Опубліковала понад 30 робіт наукового та навчально-методичного характеру, є автором 2 патентів.

  Сфера наукових інтересіврозробка таблетованих лікарських засобів та основі ЛРС.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Старший лаборант кафедри фармації ННІ післядипломної освіти Бойко Лариса Анатоліївна

  У 1984 р. Закінчила природничий факультет Тернопільського державного педагогічного інституту ім. В. Гнатюка.

  З 1984 по1992рр. працювала вчителем біології та хімії в Тернопільській середній школі №21.

  З грудня 2009 р. працювала старшим лаборантом кафедри фармацевтичної хімії Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського. З вересня 2013 р. працює на кафедрі фармаціі ННІ післядипломної освіти на посаді старшого лаборанта, є секретарем кафедри.

  З травня 2012 р. працює над кандидатською дисертацією на тему: «Метаболічні порушення в організмі тварин за умов поєднаного впливу тетрахлорметану та фосфорорганічних сполук і шляхи їх корекції». Науковий керівник – доктор біологічних наук, проф. Фіра Л. С.

  Сфера наукових інтересів – токсичні ураження організму фосфорорганічними сполуками та пошук ефективних схем корекції виявлених порушень антиоксидантами та антигіпоксантами.

   

   

  Навчальна робота кафедри

   

  Кафедра фармації ННІ післядипломної освіти є базовою для проходження інтернатури зі спеціальності «Загальна фармація». Тривалість навчання в інтернатурі – 1 рік, протягом якого провізори-інтерни проходять стажування в аптечних закладах та очний цикл  на базовій та суміжних кафедрах - 4 місяці.

  На кафедрі фармації провізори-інтерни вивчають курси: «Організація, управління та економіка фармації», «Фармацевтична технологія», «Фармацевтичний аналіз лікарських засобів», «Фармакогнозія», «Елементи практичної психології».

  Основна мета навчання провізорів-інтернів – засвоєння професiйних знань, навичок, уміння застосовувати їх на практиці, готовність до успішної самостійної роботи в галузі фармації.

  Навчання проходить згідно типового навчального плану у вигляді читання лекцій, проведення семінарських та практичних занять, тематика яких постійно оновлюється та вдосконалюється.

  Провізори-інтерни підвищують знання шляхом написання рефератів, приймають активну участь у науково-практичних конференціях з актуальних питань фармації.

  У процесі навчання для самостійної роботи використовуються комп’ютерний клас та бібліотеки кафедр фармацевтичного факультету.

  Викладачі кафедри контролюють виконання плану і програми інтернатури.

  Під час проведення заліків та атестації оцінюють рівень засвоєння інтерном теоретичних положень з фармації, його світогляд та вміння застосовувати отримані знання на практиці.

  У навчальний процес широко впроваджуються інтерактивні технології. На сайті університету розроблено веб сторінку кафедри, де представлені усі необхідні навчально-методичні матеріали.

   

  Наукова робота кафедри

  Сфера наукових інтересів колективу кафедри

  Одним з наукових напрямків кафедри є розкриття механізмів токсичного ураження печінки та міокарду ксенобіотиками різного походження. Враховуючи екологічне забруднення довкілля відходами промисловості та сільського господарства, а також неконтрольоване застосування медикаментозних засобів, науковці кафедри досліджують розвиток метаболічних порушень в організмі за умов потрапляння до нього підвищених доз токсикантів.

  Одним з напрямків є дослідження патологічних процесів у міокарді після ураження його токсичними дозами адреналіну та пошук нових способів корекції виявлених порушень за допомогою рослинних антигіпоксантів та антиоксидантів.

  Зацікавленість рослинними препаратами на сьогодні все більше набуває актуальності. На кафедрі проводиться дослідження ефективності застосування екстрактів з листя абрикоса звичайного, шовковиці чорної, надземної частини хріну звичайного та настойки з квітів піона на моделях ураження печінки тетрахлорметаном та парацетамолом. Досліджується протизапальна активність екстрактів та настойок з лікарської рослинної сировини на моделі карагенінового набряку лапи щурів та проводиться порівняння ефективності досліджуваних засобів з відомими брендовими препаратами.

  Актуальним і доцільним на сьогодні є дослідження порушень в організмі за умов ураження печінки туберкулостатиками (ізоніазидом та рифампіцином) на тлі інтоксикації шестивалентним хромом та пошук ефективних способів корекції за допомогою антиоксидантів та ентеросорбентів.

  Зацікавленість дослідників кафедри викликає встановлення патогенетичних змін за умов ураження організму фосфоорганічними сполуками та нітритами, які широко використовуються у сільському господарстві, а також можливість застосування за даних уражень антигіпоксантів та антиоксидантів.

   Пріорітетним напрямком наукових досліджень є виявлення метаболічних порушень в організмі тварин різних вікових груп за умов впливу на них тютюнового диму, а також встановлення механізмів розвитку інтоксикації на тлі поєднаного застосування декількох ксенобіотиків з можливістю подальшого пошуку ефективних схем корекції засобами природнього та синтетичного походження.

            Дослідження складу БАР лікарської рослинної сировини, її стандартизація, розробка технології та стандартизація екстрактів й готових лікарських засобів належать до важливих напрямків наукових уподобань викладачів кафедри.

  За даними напрямками досліджень на кафедрі виконується 2 докторські дисертації та 5 кандидатських дисертацій:

  1.       Вронська Л.В. – дисертація на здобуття наукового ступеня доктора наук.

  2.       Лихацький П.Г. - дисертація на здобуття наукового ступеня доктора наук.

  3.       Штробля А.Л. - дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук.

  4.       Зарівна Н.О. - дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук.

  5.       Бурмас Н.І.- дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук

  6.       Бойко Л.А. - дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук

  7.       Алексевич К.О. - дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук.

  Основнi науковi здобутки кафедри

  Вперше досліджено гепатопротекторні властивості густого екстракту з чоловічих бруньок обліпихи крушиновидної на моделі гострого та хронічного токсичного ураження печінки. Запропонована умовно терапевтична доза екстракту.

  На моделі токсичного ураження печінки доведені гепатозахисні властивості густого екстракту з листя шовковиці чорної. Запропонована умовно терапевтична доза екстракту.

  Вперше виявлена цукрознижувальна активність настойки з листя шовковиці чорної на моделі аллоксанового діабету.

  Доведені гепатозахисні властивості густого екстракту з надземної частини хріну звичайного на моделі медикаментозного ураження печінки.

  Виявлені гепато- та кардіопротекторні властивості сухого екстракту з листя абрикоса звичайного на моделях токсичного ураження печінки та міокарду. Встановлена відсутність побічних ефектів даної лікарської форми.

  На моделі ураження печінки туберкулостатиками на тлі хромової інтоксикації доведена доцільність застосування антиоксиданта тіотріазоліну та ентеросорбента сорбексу.

  Виявлена особливість перебігу нітритної інтоксикації організму в залежності від віку.

  Встановлена ступінь ендогенної інтоксикації за умов хронічного ураження організму фосфорорганічними сполуками.

  Запропоновано використання антиоксидантів та антигіпоксантів для корекції порушень у міокарді на тлі токсичного ураження печінки.

  Розроблено склад ЛЗ “Уролесан” у капсулах. Розроблено спосіб і технологію введення комплексного густого екстракту та значних кількостей ефірних олій у порошкову масу для заповнення твердих желатинових капсул при збереженні її належних фармако-технологічних показників якості.

  Рішенням МОЗ України розроблені капсули дозволені до виробництва та медичного застосування  і випускаються серійно на ВАТ “Київмедпрепарат” корпорації “Артеріум” (Реєстраційне посвідчення на лікарський засіб “Уролесан®, капсули” № UA/10393/01/01, рішення про державну реєстрацію ЛЗ затверджене наказом МОЗ України від 29.01.2010 р. № 63). Препарат зареєстрований в Узбекистані (Реєстраційне посвідчення Б-250-95 № 04211 від 31.01.2011 р.), в Білорусії () проходить реєстрація даного засобу в Росії, В’єтнамі.

  Уперше розроблено та стандартизовано седативний фармакологічний засіб з екстрактами валеріани, меліси та гліцином в таблетках, який за ступенем вираженості біологічної дії значно переважає препарат-референс; встановлені потенціювальні властивості гліцину щодо стреспротективної дії екстрактів валеріани та меліси. Науково та експериментально обґрунтовано раціональну технологію та методики контролю якості таблеток з екстрактами валеріани, меліси та гліцином седативної дії.

  Вперше розроблено науково-методичний підхід до створення комбінованого лікарського засобу у формі таблеток, який містить цинку аспарагінат, кислоту аскорбінову та сухий екстракт ехінацеї пурпурової з використанням методу прямого пресування, оптимізовано склад і технологію таблеток цинку аспарагінату, покритих кишковорозчинною оболонкою.

  Вперше науково і експериментально обґрунтовано склад, технологію та методики стандартизації муколітичного засобу з густим екстрактом чебрецю повзучого й ефірною олією чебрецю звичайного у капсулах. Вперше науково і експериментально обґрунтована комплексна ресурсозберігаюча технологія рідкого екстракту чебрецю повзучого.

  Вперше теоретично та експериментально обґрунтувано раціональний склад, технологію таблеток екстракту кори осики та комбінованих таблеток екстракту кори осики з вісмуту субцитратом для застосування у гастроентерології. Вирішено наукову задачу щодо впровадження технологічного прийому введення в порошкову масу розроблених таблеток волого чутливих до вологи компонентів шляхом їх диспергування з неусіліном.

   

  Основні наукові публікації співробітників кафедри

  1.       Изучение гепатозащитных свойств сухого экстракта из листьев абрикоса обыкновенного на модели поражения печени тетрахлорметаном / А.Л. Штробля, Л.С. Фира, П.Г. Лихацкий, В.П. Пыда, Э.М. Вашкеба, И.И. Медвидь  // Вестник Российськой академии медицинских наук. – 2013. – № 3. – С. 68–72.

  2.       Патент на корисну модель № 76327 Україна, МПК А61К31/00. Спосіб корекції метаболічних порушень у міокарді / А.Л. Штробля, Л.С. Фіра, П.Г. Лихацький – № 2012 09103; заявлено 24.07.2012; опубл. 25.12.2012. – Бюл. № 24. – 4 с.

  3.       Якісне та кількісне визначення біологічно активних речовин екстракту абрикоса, що виявляє антиоксидантну активність / В.С. Кисличенко, Л.С. Фіра, Л.В. Ленчик, П.Г. Лихацький, А.Л. Штробля // К.: Укрмедпатентінформ, 2013. – №145 –2013. – 8 с. (інформаційний лист).

  4.       Бурмас Н.І. Дослідження метаболічних порушень у печінці щурів в умовах ураження туберкулостатиками та сполуками шестивалентного хрому / Н.І.Бурмас, Л.С.Фіра, П.Г.Лихацький // Укр.біофарм. журнал. – 2013. - №5(28). – С.83-86.

  5.       Лихацький П.Г. Метаболічні порушення в організмі щурів за умов ураження нітритом натрію / П.Г.Лихацький, Л.С.Фіра, І.І.Герасимець [та ін.] // Укр. біофарм. журн. – 2013. - №4(27). – С. 98-103.

  6.       Fira L.S. Antioxidant propertties of the extract from apricot leaves in the toxic myocardial / L.S.Fira, A. L. Shtroblia, P.G. Lyhatskiy, I.I.Medvid // 7-th Lviv-Lublin conference of experimental and clinical biochtmistry. – May 23-24, 2013, Lviv, Ukraine. – P. 43.

  7.       Fira L. S. Researching of the hepatoprotective properties  of Apricot leaves dry extract / L. S.  Fira, A.L. Stroblya, P. G. Lyhatsky // 3-rd Inernational Conferense and Workshop “Plantthe sourse of research material”, 16-18 october, Lublin. – 2013. P. 104.

  8.       Патент на корисну модель № 64704 Україна. Спосіб корекції токсичних уражень печінки /І.І.Медвідь, Л.С. Фіра, П.Г. Лихацький – опубл.10.11.2011. – 4 с.

  9.       Медвідь І.І. Вивчення гепатопротекторної та антиоксидантної властивостей густого екстракту з листя шовковиці чорної. Інформаційний лист / І.І.Медвідь, Л.С.Фіра, П.Г.Лихацький // Інформаційний бюлетень. Додаток до «Журналу Академії медичних наук України». – 2011. – Вип.28. – С. 163 – 165.

  10.     Бурмас Н.І. Ендогенна інтоксикація в організмі тварин за умов поєднаного впливу ізоніазиду, рифампіцину та сполук шестивалентного хрому /Н.І.Бурмас, Л.С.Фіра, П.Г. Лихацький [та ін.] // Актуальні проблеми транспортної медицини: навколишнє середовище; професійне здоров'я; патологія. – 2013. - №4(34). –          С. 132- 136.

  11.     Вашкеба Е.М. Використання екстракту з надземної частини хріну звичайного за умов парацетамолового гепатиту / Е.М. Вашкеба, Л.С.Фіра, П.Г.Лихацький // Мед.хімія. – 2011.- № 1.. – С.39 – 43.

  12.     Вашкеба Е.М. Дослідження жовчовидільної функції печінки за умов парацетамолового гепатиту / Е.М. Вашкеба, Л.С.Фіра, П.Г.Лихацький, В.П.Пида // Вісник морфології. – 2011. – Т.17. - №3. – С.532 – 534.

  13.     Бурмас Н.І. Застосування сорбексу за умов одночасного ураження тварин ізоніазидом, рифампіцином та сполуками шестивалентного хрому / Н.І.Бурмас, Л.С.Фіра // Укр. біофармацевт. журнал. – 2013. - № 5 (28). – С. 88- 92.

  14.     Lyhatskiy P.G. Age-related changes in the protection systems of rats organism after the intoxication by sodium nitrite / P.G. Lyhatskiy, L.S.Fira, I.I.Medvid // 7-th Lviv-Lublin conference of experimental and clinical biochtmistry. – May 23-24, 2013, Lviv, Ukraine. – P. 99.

  15.     Медвідь І.І. Цукрознижувальна дія спиртової настойки з листя шовковиці чорної / І.І.Медвідь, Л.С.Фіра // Запорожский медицинский журнал.  – 2011. – Т13, №4. – С. 116 – 118.

  16.     Пат. 52262 України, МПК51 A 61 K 36/00. Лікарський засіб, що проявляє спазмолітичну, літолітичну, протизапальну, антисептичну дії / Л. В. Вронська, М. Б. Чубка, Т. А. Грошовий, В. Я. Шалата, О. Г. Смалюх, О. М. Глуменко: заявник і патентовласник ВАТ «Київмедпрепарат», ВАТ «Галичфарм». – заявл. 31.12.2009; опубл. 25.08.2010; Бюл. № 16, 2010 р.

  17.     Пат. 62461 України, МПК51 A 61 K 35/00, A 61 K 31/495. Фармацевтична композиція із седативною та стреспротективною дією на основі рослинних екстрактів та гліцину / Л. С. Логойда, Л. В. Вронська, Т. А. Грошовий, В. Я. Шалата : заявник і патентовласник Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. – заявл. 28.02.2011; опубл. 25.08.2011; Бюл. № 16, 2011 р.

  18.     Пат. № 73325 Україна, МПК А61К 9/20, А61 К 35/00. Таблетки на основі екстракту ехінацеї пурпурової / В. М. Коваль, Т. А. Грошовий, Л. В. Вронська, І. М. Кліщ , І. Я. Господарський; заявник і патентовол. Тернопільський держ. мед. університ. ім. І. Я. Горбачевського. – u201200675; заявл. 23.01.2012.; опубл. 25.09.2012. Бюл. № 18, 2012 р.

  19.     Вронська Л. В. Методика кількісного визначення цинку аспарагінату в складі комплексних лікарських засобів: галузеве нововведення. № 32–33 / Л. В. Вронська, В. М. Коваль. – К.: Укрмедпатентінформ, 2010. – С. 214.

  20.     Пат. № 73543 України, МПК51 С 11 В 1/10, А 61 К 9/08, А 61 К 35/00. Спосіб отримання рідкого екстракту чебрецю повзучого / Н. О. Зарівна, Л. В. Вронська, Т. А. Грошовий : заявник і патентовласник Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. – заявл. 26.03.2012; опубл. 25.09.2012; Бюл. №18, 2012 р.

  21.     Грошовий Т.А., Марценюк В.П., Кучеренко Л.І., Вронська Л.В., Гурєєва С.М. Математичне планування експерименту у фармації. – Тернопіль, 2008.- 409 с.

  22.     Пат. № 53205 Україна, МПК A61K 9/20, A61K 31/41 Таблетований, вкритий оболонкою, засіб антисекреторної дії / Демчук М.Б., Грошовий Т.А., Вронська Л.В., Кліщ І.М., Кучеренко Л.І.: заявник і патентовл. ТзОВ «Науково-виробниче об’єднання «Фарматрон»». –  u201004233; заявл. 12.04.2010; опубл. 27.09.2010; Бюл. №18.

  23.     Пат. № 75435 Україна, МПК А61К 9/16 (2006.01), А61 К 35/00. Спосіб профілактики порушення імунної резистентності організму Патент на корисну модель  Грошовий Т.А., Вронська Л.В., Кліщ І.М., Господарський І.Я., Коваль В.М., заявник і патентовол. Тернопільський держ. мед. університ. ім. І. Я. Горбачевського. – u201208669; заявл. 13.07.2012.; Патент опубліковано 26.11.2012, бюл. № 22/2012.

  24.     Пат. 81912 Україна, МПК (2006.01) A61K 36/28. Спосіб стандартизації коренів цикорію (Сichorium intybus L.) / О.І. Єзерська, Т.Г.Калинюк, Л.В. Вронська. – № u201301806, заяв. 14.02.2013; опубл. 10.07.2013. - Бюл. № 3.

  25.     Чубка М.Б., Вронська Л.В., Грошовий Т.А., Сур С.В., Шалата В.Я., Смалюх О.Г. Обґрунтування застосування препарату «Уролесан» // Фармацевтичний часопис. – 2011. - № 1. – С. 51-56.

  26.     Чубка М.Б., Вронська Л.В., Сур С.В., Смалюх О.Г., Кернична І.З.  Спектрофотометричне визначення флавоноїдів у плодах моркви дикої // Медична хімія. – 2011. – Т.13, № 1. – С. 88-94.

  27.     Зарівна Н. О., Вронська Л. В., Подплетня О. А. Обґрунтування вибору активних маркерів для стандартизації препаратів на основі трави чебрецю // Фармацевтичний часопис. – 2011. - № 2. – С. 56-60.

  28.     Єзерська О.І., Калинюк Т.Г., Вронська Л.В. Визначення вмісту флавоноїдів в екстрактах приймочок зі стовпчиками кукурудзи // Фармацевтичний часопис. – 2011. - № 3. – С. 65-68.

  29.     Вронська Л.В. Розробка і валідація потенціометричної методики кількісного визначення суми органічних кислот у настойці валеріани // Фармацевтичний часопис. – 2011. - № 3. – С. 69-74.

  30.     Вронська Л.В. Застосування тонкошарової хроматографії для ідентифікації трави меліси лікарської // Фармацевтичний часопис. – 2011. - № 4. – С. 64-67.

  31.     Вронська Л.В. Застосування хроматографічних методів для ідентифікації настойки валеріани // Фармацевтичний часопис. – 2012. – № 1. – С. 53-59.

  32.     Чубка М. Б., Вронська Л. В., Зарівна Н. О., Грошовий Т.А., Гуреєва С. М. Сучасний стан створення, виробництва і контролю якості капсул // Фармацевтичний часопис. – 2012. – № 2. – С. 165-168.

  33.     Вронська Л.В. Вплив концентрації спирту етилового на екстракцію сесквітерпенових кислот валеріани // Фармацевтичний часопис. – 2012. – № 3. – С. 54 - 59.

  34.     Коваль В. М., Вронська Л. В. Визначення екстракту ехінацеї у таблетках цинку аспарагінату з кислотою аскорбіновою та екстрактом ехінацеї пурпурової  // Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики. – 2012. – № 2. – С. 83-87.

  35.     Зарівна Н. О., Вронська Л. В.   До питання стандартизації трави чебрецю повзучого за за вмістом флавоноїдів. // Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. – 2012. - № 5 (25). – С. 21-27.

  36.     А. І. Денис, Л. В. Вронська, М. Б. Чубка, Т. А. Грошовий Стандартизація таблеток на основі сухого екстракту листя тополі китайської // Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики. – 2013. – № 2. – С. 44-49.

  37.     Yezerska O. Quantitative determination of hydroxycinnamic acids in chicory root / O. Yezerska, T. Kalynyuk, L. Vronska // Сhemistry and Chemical Technology. – 2013. – № 3. – P. 247-250.

  38.     Lyudmyla Vronska Research and standardization of liquid herb oreganum  extract // Plantthe source of research material: II Międzynarodową Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Roślinaźródło materiału badawczego” (18 - 20. 10. 2012 r., Lublin, Poland) / Editors: Anna Bogucka-Kocka and all. – Lublin, 2012. – P. 348.

  39.     Yezerska O.I. Cichorium intybus plant extracts as potential phytopharmaceuticals and evaluation of their antiradical activity / O.I. Yezerska, T.G. Kalynyuk, L.V. Vronska // Plantthe source of research material: аbstracts. 2nd International Conference and Workshop, Lublin, 18-20.10.2012. – Lublin, 2012. – P. 361.

  40.     Vronska L.V., Hroshovyi T.A., Sur S.V., Shalata V.Ja., Smalyuh O.G. The development of producing dense chlorophyllipt extract technology using non-toxic extragents // International Interdisciplinary Scientific Conference "Biologically Active Substances and Materials: fundamental and applied problems" // May 27 - June 1, 2013, Novy Svet, AR Crimea, Ukraine // Volume 1. - P. 359-360.

  41.     Vronska L.V., Yezerska O.I., Kalynyuk T.G., Chubka M.B., Mykhalkiv M.M., Ivanusa I.B., Demyd A.Ye. Research antiradical activity extracts of some plants used in diabetes // Abstract book of 7th Lviv-Lublin conference of Experimental and Clinical Biochemistry May 23-24, 2013, Lviv, Ukraine. - P. 175.

  42.     Vronska L., Chubka M., Hroshovyi T., Sur S., Shalata V., Smalyuh O. Development and standardization of Urolesan® capsules // Streszczenia XXII naukowego zjazdu Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego “Farmacjanauka - spoleczenstwo” Bialystok, 18-21 wrzesnia 2013 r. S. 332.

  43.     L. Vronska, Ya. Nahirnyi, O. Pokryshko Influence of essential oils on oral microflora in patients with open traumatic fractures of mandible // Plantthe source of research material: аbstracts. 3rd International Conference and Workshop, Lublin, 16-18.10.2013. – Lublin, 2013. – P. 236.

  44.     Пат. № 70513 Україна, МПК А61К 36/00. Лікарська форма на основі кори осики / Онишків О. І., Грошовий Т. А., Ковальов С. В., Бородіна Н. В., Деркач Н. В., Малоштан Л. М.: заявник і патентовол. Тернопільський держ. мед. університ. ім. І. Я. Горбачевського. – u201115380; заявл. 26.12.11; опубл. 11.06.12, Бюл. № 11.

  45.     Пат. № 70554 Україна, МПК А61К 36/00, А61К 31/00. Таблетований противиразковий лікарський засіб / Онишків О. І., Грошовий Т. А., Ковальов С. В., Бородіна Н. В., Деркач Н. В., Малоштан Л. М.: заявник і патентовол. Тернопільський держ. мед. університ. ім. І. Я. Горбачевського. – u201202204; заявл. 24.02.12; опубл. 11.06.12, Бюл. № 11.

  46.     Онишків О. І. Вибір допоміжних речовин з метою отримання таблеток на основі фітоекстракту кори осики / О. І. Онишків, Т. А. Грошовий // Фармацевтичний часопис. – 2011. – № 3. – С. 38–42.

  47.     Гепатотоксичні прояви лансопразолу, метронідазолу і кларитроміцину в експерименті //Підгірний В.В.// Медична хімія. – 2007. – Т. 9, № 2.-С.74-77.

  48.     Вплив лансопразолу, метронідазолу і кларитроміцину на функціональний стан печінки і його корекція тіотріазоліном в умовах хронічного експериментального гепатиту //Підгірний В.В., Гудима А.А.// Запорізький медичний журнал. – 2007. – № 5.- С.33-37.

  49.     Вплив комбінації лансопразолу, метронідазолу і кларитроміцину на жовчоутворювальну функцію печінки і його корекція тіотриазоліном //Підгірний В.В.// Фармацевтичний часопис.- 2012.- № 2.- С.117-121.

  50.     Патогенетичні особливості гепатотоксичного впливу лансопразолу, метронідазолу і кларитроміцину // Підгірний В.В.// Фармацевтичний часопис.-2012.-№ 3.- С.136-140.

  51.     5.Гепатотоксичний вплив комбінованого застосування лансопразолу, метронідазолу і кларитроміцину //Підгірний В.В.// Фармацевтичний часопис.-№ 4, 2012, с.159-163.

  52.     Метод профілактики структурно-функціональних змін печінки у хворих на кислотозалежні захворювання , асоційовані з Helicobacter pylori у процесі антигелікобактерного лікування із застосуванням гепатопротектора // Стародуб Є.М., Гудима А.А., Підгірний В.В., Дуць Р.П.// Інформаційний лист про нововведення в системі охорони здоров’я №200-2008, «Укрмедпатентінформ».- Випуск 6.

  53.     Фармацевтичне законодавство (Нормативні акти з організації роботи аптечних підприємств) // під редакцією д.фарм.н., проф. Грошового Т.А. (всього 10 осіб)// Тернопіль, «Укрмедкнига», 2013 – 569 с.

   

  © 2012 tdmu.edu.ua | TDMU |