Експериментальні операційні

 

На курсі оперативної хірургії та топографічної анатомії функціонують навчальні експериментальні операційні, де студенти ІІ-ІІІ курсів медичного та стоматологічного факультетів виконують навчальні операції. Згідно навчальної програми студенти стоматологічного факультету виконують наступні навчальні операції:

1.     Розєднання та зєднання мяких тканин.

2.     Видалення піднижньощелепної залози.

3.     Трахеотомія.

 

 

 

 

Студенти медичного факультету виконують наступні операції:

1.       Розєднання та зєднання мяких тканин.

2.       Резекційна трепанація черепа.

3.       Трахеотомія, трахеотомія.

4.       Оголення та перевязка зовнішньої сонної артерії.

5.       Субокісна резекція ребра.

6.       Лапаротомія. Зашивання рани порожнистого органа.

7.       Нефректомія.

8.       Оголення та перевязка судин нижньої кінцівки.

9.       Оголення та перевязка судин верхньої кінцівки.

 

 

З 2 січня 2007 року на ендовідеохірургічних базах Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського відкриті курси тематичного вдосконалення „Лапароскопічні та малоінвазивні технології в хірургії”, а з 2009 ТВ „Лапароскопічні та інші малоінвазивні технології в хірургії та гінекології” та ТВ „Лапароскопічні та інші малоінвазивні технології в хірургії урології”.

 

 

За останні п’ять років було проведено навчання 414 лікарів-курсантів (хірургів, гінекологів, урологів).

 

 

Відпрацювання техніки виконання лапароскопічних маніпуляцій починається в тренажерному залі, де курсанти, інтерни вивчають спеціальний інструментарій, апаратуру, на фантомах засвоюють та вдосконалюють принципи роботи інструментами, навики вязання інтра- та екстракорпоральних вузлів.

Курсанти-хірурги з задоволенням вивчають методику виконання ендовідеохірургічних операцій, і відмічають, що поетапне засвоєння: в тренажерному залі, операції на тваринах (вперше в Україні), асистенції в операційній є правильною формою навчання. З лікарями - курсантами проводяться такі навчальні операції: лапароскопічна холецистектомія, лапароскопічна спленектомія, лапароскопічні нефректомії та лапароскопічні оварійектомії.