17 міжнародний конгрес європейської асоціації малоінвазивних хірургів проходив з 16 по 20 червня 2009 року у м. Прага (Республіка Чехія). У роботі конгресу взяла участь делегація співробітників Тернопільського державного медичного університету  ім. І.Я. Горбачевського доц. Ковальчука Олександра Леонідовича та доц. Господарського Андрія Ярославовича.

Головна тема конгресу: «Нові успіхи та онкологічні результати в хірургії з мінімальним доступом». Були представлені для обговорення актуальні питання малоінвазивної хірургії шлунку, гепатопанкреатичної, торакальної, параректальної та онкохірургії. Програма також включала нові технологіїNOTES та робото-хірургію.

З приміщення конгрес-центру відкривався мальовничий вид на стару Прагу:

Відкриття конференції. Більшість дискусій точиться навколо технології N.O.T.E.S. – малоінвазивної хірургії через природні отвори. Тон під час відкриття задав проф. Alberto Arezzo (Університет м. Турін, клініка проф. Mario Morino):

Від тернопільського державного медичного університету  ім. І.Я. Горбачевського була представлена доповідь «Peculiarities of laparoscopic surgery technique in patients with calculus cholecystitis associated with liver cirrhosis and chronic hepatitis».

Наша делегація на конгресі. При вході нас «зустрічає» хірургічний робот Da Vinci:

Консоль управління робота. Дозволяє бачити тримірне зображення та дистанційно виконувати маніпуляції:

Під час зустрічі з Мартіном Калошом, генеральним директором фірми Stargen EU, яка є ексклюзивним представником у Європі та Азії виробника робота Da Vinci. Досягнута домовленість про подальшу співпрацю, участь у виданні наукових  посібників по роботичній хірургії та активну участь у подальших наукових форумах в Тернопільському державному медичному університеті.

Під час тренінгу на віртуальних муляжах. Тренажер для виконання лапароскопічної холецистектомії. Забезпечує тактильні відчуття.

Тренажер для виконання оперативного втручання за допомогою трьохпортового троакару.

Тренажер фірми Karl Ztorz:

Тренажер для відпрацювання техніки лапароскопічного шва:

ВИСТАВКА СУЧАСНОЇ ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ТЕХНІКИ ТА ІНСТРУМЕНТАРІЮ

Обладнання для лапароскопічної ультразвукової коагуляції.

Даний пристрій дозволяє зафіксувати відеокамеру високої роздільної здатності (Full HD):

Широкоформатний монітор високої роздільної здатності з сенсорним екраном. Усе керування здійснюється дотиком пальця.

Операційний ендоскоп з додатковими каналами для інструментів. Використовується для виконання лапароскопічних операцій через отвір у шлунку:

Обладнання для виконання колопроктологічних операцій:

Інструментарій фірми Wolf:

Засідання, присвячене памяті засновнику лапароскопічної хірургії Philippe Mouret

Наукове засідання під назвою «чорне відео». Проводився аналіз ускладнень, що виникли під час лапароскопічних оперативних втручань:

Наукова секція, присвячена тематиці лапароскопічного лікування раку прямої кишки:

Участь у 17 міжнародному конгресі європейської асоціації малоінвазивних хірургів була плідною та цікавою. Учасники делегації висловлюють щиру вдячність за сприяння та організацію поїздки ректору Тернопільського медичного університету проф. Л.Я.Ковальчуку. Переконані, що участь у 17 міжнародному конгресі європейської асоціації малоінвазивних хірургів сприятиме розширенню кола міжнародної співпраці та збільшенню залучення іноземних інституцій до підвищення кваліфікаційного рівня лікарів Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського.