Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України
Контингент | Головна сторінка | Інтранет | Moodle
укр рус eng
Меню
Адміністрація
Загальна інформація
Інформаційно-аналітичний відділ
Відділ моніторингу діяльності університету
Admission information for foreign students 2015-2016
Навчальна робота
Для студентів та викладачів Донецького та Луганського медичних університетів
Абітурієнту
Факультет іноземних студентів
Foreign Students Faculty
Центр дистанційного навчання
Distance learning
Міжнародна медсестринська школа
Військова підготовка за програмою офіцерів запасу
Післядипломна освіта
Відділ віртуальних навчальних програм та навчальних відеофільмів
Наукова робота
Атестовані наукові лабораторії
Конгрес-центр
 • Віварій
 • Періодичні видання
  Головна організація метрологічної служби МОЗ України
  Спеціалізовані вчені ради
  Патентно-інформаційний відділ
  Відділ системних статистичних досліджень
  Відділ програмного та апаратного забезпечення
  Лікувальна робота
  Університетська лікарня
  Реформування медичної галузі Тернопільської області
  Асоціація ендоскопічних хірургів України
  Мiжнароднi вiдносини
  Правове забезпечення діяльності Університету
  Консорціум університетів
  Студентська рада університету
  Медичний ліцей
  Видавництво
  Бiблiотека
  Англомовні підручники видавництва Elsevier
  Пошта через WEB
  Ресурси Інтернет
  Захист персональних даних
  Доступ до публічної інформації
  Державні закупівлі
  ПОШУК
   

  Кількість відвідувань зовнішнього сайту
  Кількість відвідувань сайту Інтранет
  Кількість відвідувань сайту Modle
  Twitter Google+ Facebook Youtube

  Новини університету


  ПОДВІЙНА ПЕРЕМОГА

       18-21 січня 2007 р. в м. Щирк (Польща) відбулися П Міжнародні зимові змагання з медичного рятівництва, в яких брали участь 40 команд професійних рятувальників з різних країн Європи. Україну в цих змаганнях представляла команда Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського. До її складу увійшли студенти VI курсу Юрій Сорока, Юрій Ординський, Наталія Лясковець, Максим Бондарук. Наші студенти успішно виступили на цих змаганнях і вибороли І місце серед закордонних команд-учасниць та І місце в конкурсі на фізичну витривалість під назвою “Камікадзе”.


  Команду переможців вітає ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, член-кореспондент АМН України, професор Л.Я. Ковальчук  Максим Бондарук  Юрій Сорока  Юрій Ординський  Наталія Лясковець


       Підготовка до змагань розпочалася з початку жовтня. Вона здійснювалася за сприяння ректора медичного університету члена-кореспондента АМН України, проф. Л.Я. Ковальчука. Також до підготовки були залучені провідні фахівці медуніверситету д-р мед. наук анестезіолог-реаніматор Володимир Гнатів, доценти: травматолог Ігор Кулянда, кардіолог Мар'ян Гребеник і торакальний хірург Віталій Мальований. Роботу з професійними манекенами на базі Інституту медсестринства організував і контролював д-р мед. наук Олександр Олійник.
       Значну допомогу в підготовці нашої команди до участі в конкурсі надали начальник Управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Курило і його перший заступник Михайло Буртняк, начальник Головного Управління МНС у Тернопільській області полковник внутрішньої служби Євген Лукавий, начальник медико-біологічного сектора, старший лейтенант медичної служби Богдан Ягельський, головний лікар Чортківської комунальної районної лікарні Михайло Семків.
       На відкриття П Міжнародних зимових змагань з медичного рятівництва прибули віце-міністр охорони здоров'я Польщі Ярослав Пінкас, воєвода Шльонського воєводства, староста м. Бєльско Бяло, професори Інституту медичного рятівництва, Ягелонського університету, директори станцій швидкої допомоги багатьох воєводств.


  Перед першим стартом  Перше в житті конкурсне завдання виконано успішно. В центрі – один із засновників медичного рятівництва у Польщі – доктор медицини Ян Цєшкевіч  Команда ТДМУ імені і.Я. Горбачевського переможець ІІ Міжнародних зимових змагань швидкої допомоги серед закордонних команд (зліва направо – Максим Бондарук, Наталія Лясковець, Юрій Ординський, Юрій Сорока, Арсен Гудима, Петро Придан, Богдан Ягельський


       За відмінний виступ у змаганнях та перемогу в багатьох номінаціях наша команда отримала 2 пам'ятних кубки з 5, які розігрувалися на змаганнях, а кожен член нашої команди отримав відзнаку Міністра охорони здоров'я Республіки Польща за кращий виступ серед іноземних команд.
       Детальнішу інформацію про виступ команди студентів ТДМУ на П Міжнародних зимових змаганнях з медичного рятівництва читайте у наступному випуску газети “Медична академія”.  Шановні студенти


       Хто цікавиться літньою студентською програмою Work&Travel у США, з її умовами можна ознайомитися на сайті http://www.workandtravel.ru/.  Конференція «Гуманізація та гуманітаризація навчального процесу в перспективі міжнародної співпраці з підготовки фахівців галузі охорони здоров'я».

       12 січня 2007 року на базі ННІ медсестринства нашого університету відбулася міжвузівська науково-практична конференція «Гуманізація та гуманітаризація навчального процесу в перспективі міжнародної співпраці з підготовки фахівців галузі охорони здоров'я». Конференція була приурочена до 15-річчя незалежності України та до 150-річчя від дня народження І.Я.Франка.
       Більше 50 учасників форуму представляли Коломийський медичний коледж імені І.Я.Франка та Івано-Франківський базовий медичний коледж. Робота конференції розпочалася з ознайомлення учасників з базою ННІ медсестринства та її колективом.  Гості конференції під час ознайомлення з ННІ медсестринства
  Ознайомлення з лабораторією практичних навичок в ННІ медсестринства


       Роботу ж форуму своїм привітальним словом від імені адміністрації університету розпочав проректор з лікувальної роботи О.І.Яшан, який проголосив основні досягнення, задачі та перспективи у міжнародній співпраці нашого університету. Надзвичайно цікавими виявилися доповіді наших гостей – директора Коломийського медичного коледжа імені І.Я.Франка Федика Ігора Дмитровича на тему «Історичні аспекти українського державотворення та шляхи інтеграції в Європейську систему освіти через гуманізацію та гуманітаризацію навчального процесу», завідувачки медсестринсько-фармацевтичним відділенням цього ж коледжу Бойчук Нелі Ярославівни «Іван Франко – духовний провідник українського народу», директора Івано-Франківського базового медичного коледжу Стасюка Володимира Васильовича на тему «Деякі особливості підготовки молодших спеціалістів (з досвіду роботи Івано-Франківського базового медичного коледжу)», викладача цього ж коледжу Кіндрата Григоровича Лаврука та тему «Іван Франко та Вано-Франківськ». Директор ННІ медсестринства доц. Н.О.Ліщенко ознайомила присутніх з станом та перспективами міжнародного проекту у медсестринській освіті у своїй доповіді «Перспективи міжнародної співпраці в медсестринській освіті».  Проректор з лікувальної роботи ТДМУ, д.м.н., проф. Яшан О.І. виголошує вітальне слово до учасників коференції
  Під час роботи конференції


       Підсумовуючи результати конференції, можна сказати, що такі форуми є надзвичайно корисними у налагодженні нових творчих взаємозв'язків, поширенні власного досвіду та перейманні досвіду колег. Чимало розмов у дискусіях були присвячені проблемам практичного медсестринства та медсестринської освіти в Україні. Саме ці віхи на сьогодні потребують змін та вдосконалення. Питання ж гуманізації та гуманітаризації освіти, зокрема медсестринської освіти, є чи найважливішими у формуванні повноцінної особистості – майбутнього працівника охорони здоров'я.
       Матеріал підготувала директор ННІ медсестринства доц. Н.О.Ліщенко


  1-2 червня 2007 року відбудуться урочисті заходи, присвячені 50-річчю Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського.

  © 2012 tdmu.edu.ua | TDMU |