Тернопільський медичний університет – учасник Міжнародної програми епідеміологічних досліджень бронхіальної астми серед дитячого населення  BUPAS

17-20 грудня 2009 року у м. Кракові відбулося перше засідання робочої групи проекту у складі професора Яна Зейди  як керівника проекту,  Грегора Брожека (представники Польщі),  професора Ольги Федорців та професора Леоніда Грищука  (представники України), головного лікаря Гродненської обласної дитячої клінічної лікарні Андрія Стрижака і доктора медичних наук, завідувача кафедри спортивної медицини і реабілітації Андрія Шпакова (представники Білорусії).

Зазначимо, що у вересні минулого року на міжнародному симпозіумі «Імунопатологіїя при респіраторних захворюваннях» та  VI Україно-Польській конференції «Актуальні питання пульмонології», яка проходила  у конгрес-центрі «Червона калина» була обговорена можливість співпраці між науковцями Сілезького медичного університету, що знаходиться в Катовіце (Польська республіка), Тернопільським державним медичним університетом імені І.Я.Горбачевського (Україна) та Гродненським державним медичним університетом (Білорусь). Було вирішено створити проект, в який включені великі Східно-Європейські країни: Україна, Польща та Білорусія – BUPAS –(BelarusUkrainePolandAsthmaStudy).

На зустрічі 17-20 грудня 2009 року у м. Кракові  було обговорено питання організації  анкетування в школах сільської місцевості та в містах, підготовки відповідних документів та обробки отриманих результатів.

Ми cподіваємось, що результати проекту дозволять отримати об’єктивні дані щодо захворюваності та поширеності бронхіальної астми серед дитячого населення трьох країн, виявити можливі чинники ризику розвитку даного захворювання, розробити ефективні програми профілактики та ранньої діагностики, адекватного лікування та в цілому покращити здоров’я дітей цих країн.