З 3 по 10 травня 2008 року делегація ТДМУ на чолі з ректором, член-кор. АМН України, проф. Л.Я.Ковальчуком перебувала з візитом в університеті Південної Кароліни, Апстейт (УПКА). Вперше звання почесного доктора закордонного університету отримав науковець українського вищого медичного навчального закладу – ректор Тернопільського державного  медичного університету ім. І. Я. Горбачевського, член-кореспондент АМН України, професор Леонід Ковальчук.  

 

Слайдшоу

Відео YouTube

 

Дружні відносини та плідна співпраця єднають Тернопільський медичний університет з Університетом Південної Кароліни, що у місті Спартанбург, впродовж останніх семи років. Делегації  УПКА не раз відвідували наш університет і, навпаки, викладачі ТДМУ стажувалися в університеті Південної Кароліни. У видавництві “Укрмедкнига” побачило світ видання про особливості навчального процесу, методики викладання  на медсестринському факультеті УПКА. В Міжнародній медсестринській школі, що функціонує в НІІ медсестринства ТДМУ, використовуються навчальні програми  ідентичні до програм медсестринської школи ім. Мері Блек УПКА. Американські студенти є постійними учасниками “Літніх міжнародних студій”, що проводяться на базі  ТДМУ.

«Присвоєння звання почесного професора університету Південної Кароліни ректору ТДМУ проф. Л.Я.Ковальчуку є визнанням його визначних досягнень у співпраці між нашими університетами, його здобутків у  впровадженні міжнародних освітніх стандартів та нової моделі  медсестринської освіти в Україні» - сказав ректор УПКА доктор Джон Стоквел на урочистому прийомі, організованому на честь номінантів на почесне звання. Необхідно зазначити, що окрім ректора Л.Я.Ковальчука, ще одним почесним професором УПКА став Президент регіонального шпиталю  м.Спартанбурга доктор Інго Ангеймейер. Доктор Джон Стоквел розповів про життєвий шлях і наукові здобутки Леоніда Якимовича. Зокрема він зазначив: «34 роки віддав професор Леонід Ковальчук  служінню  медичній науці та практичній хірургії в своїй країні. Очолюваний ним  університет нині в лідерах вищих медичних закладів України. Вагомим та значним є його внесок у розвиток міжнародного співробітництва у медичній освіті та науковій сфері». Доктор Стоквел також висловив впевненість, що присвоєння звання почесного професора ректору Тернопільського медуніверситету ще більше стимулюватиме налагодженню нових мостів  спільної праці на благо галузі охорони здоров’я  Сполучених Штатів Америки та України.

У відповідь ректор Тернопільського медичного університету, член-кореспондент АМН України, професор Леонід Ковальчук щиро подякував за те, що так високо оцінили іноземні колеги його працю. «Для мене це дуже важлива подія  і велика честь отримати звання почесного професора Університету Південної Кароліни. Я надзвичайно ціную співпрацю з вашим Університетом і вірю, що ця нагорода є добрим стимулом для подальшого партнерства і дружби двох університетів США та України» – сказав він. 

C:\work\foto\america\Perepelytsya\P5060264.JPG

Під час урочистого прийому на честь номінантів на звання почесного професора університету Південної Кароліни

 

C:\work\foto\america\Perepelytsya\P5060262.JPG

Виступ ректора ТДМУ Л.Я. Ковальчука на урочистому прийомі в університеті Південної Кароліни

 

 

C:\work\foto\america\Perepelytsya\P5060281.JPG

Почесні професори університету Південної Кароліни доктор Леонід Ковальчук і доктор Інго Ангеймейер з

ректором університету Південної Кароліни доктором Джоном Стоквелом (в центрі)

 

Безпосереднє одержання  регалій почесного професора Університету Південної Кароліни – оксамитової мантії, конфедератки та Диплому - відбулося наступного вечора на церемонії  вручення дипломів цьогорічним випускникам УПКА. Цього року  їх отримали 712 студентів  різних факультетів. А загалом на урочистостях, які проходили на великій зеленій галявині біля будинку адміністративного корпусу університету зібралося понад 7 000 осіб. На церемонії панувала надзвичайно урочиста атмосфера. Ректора Леоніда Якимовича Ковальчука запросили для нагородження на спеціально облаштовану  трибуну. На дійство прибув   Президент об’єднання семи університетів Південної Кароліни  доктор Соренсен. Завершилися урочистості молитвою і виконанням гімну Університету Південої Кароліни.

 

P5070444.JPG

C:\work\foto\america\Perepelytsya\P5070423.JPG

Понад 7 тисяч студентів, викладачів і гостей були присутні на урочистій церемонії вручення дипломів випускникам і

присвоєння звань почесних професорів університету

 

P5070453.JPG

Керівництво університету Південної Кароліни, почесні професори університету доктор Леонід Ковальчук і доктор Інго Ангеймейер

під час урочистої церемонії вручення дипломів випускникам і присвоєння звань почесних професорів університету.

Виконується гімн університету.

 

C:\work\foto\america\Perepelytsya\P5070445.JPG

Вручення мантії почесного професора університету Південної Кароліни ректору ТДМУ, член-кореспонденту АМН України, проф. Л.Я. Ковальчуку.

Виступає ректор університету Південної Кароліни доктор Джон Стоквел

 

 

C:\work\foto\america\Perepelytsya\P5070455.JPG

Почесний професор університету Південної Кароліни доктор Леонід Ковальчук з ректором університету доктором Джоном Стоквелом і

Президентом об’єднання семи університетів Південної Кароліни  доктором Соренсоном

 

C:\work\foto\america\Ковальчук\3333.jpg

Ректори двох дружніх навчальних закладів – Тернопільського державного медичного університету і Університету Південної Кароліни Апстейт

 

 Впродовж усієї поїздки члени делегації ТДМУ напружено працювали. Зокрема, відвідали шпиталь у Спартанбурзі (він один із найсучасніших  в Америці за використанням медичних комп’ютерних технологій), де ознайомилися з функціонуванням сучасного онкологічного центру, побували в операційній майбутнього та клінічній лабораторії, технологічне насичення якої  вражає  своєю автоматизацією. Спостерігали  як “хірург-робот” виконує операції, ознайомилися з роботою відділу невідкладної допомоги. Під час зустрічей з керівництвом шпиталю було досягнуто низки домовленостей щодо стажування на базі цього медичного закладу викладачів ТДМУ з метою освоєння нових лікувальних методик.

 

C:\work\foto\america\Perepelytsya\P5050150.JPG

Делегація ТДМУ відвідала регіональнальний шпиталь м.Спартанбурга

 

 

C:\work\foto\america\Perepelytsya\P5050154.JPG

P5050157.JPG

Такий “робот-хірург” виконує найскладніші ендоскопічні операції в шпиталі м. Спартанбурга

 

P5050055.JPG

Такі роботи самостійно розвозять ліки пацієнтам шпиталю м. Спартанбурга, виконуючи роботу медсестри

 

 

Ще один візит відбувся до  медсестринської школи ім. Мері Блек. Там  наші викладачі знайомилися з навчальним процесом, а також із найсучаснішими манекенами – останніми новинками сучасної медичної техніки. З  деканом медсестринського факультету доктором Маршою Доуел провели перемовини про подальшу співпрацю та обмін викладачів і студентів. До слова, вже в осінньому семестрі викладачі ННІ медсестринства ТДМУ поїдуть на стажування в школу ім. Мері Блек.

 

C:\work\foto\america\Perepelytsya\P5060337.JPG

C:\work\foto\america\Perepelytsya\P5060353.JPG

Можливості найсучаснішого навчального манекена демонструють студенти медсестринської школи імені Мері Блек

 

Цікавим епізодом перебування делегації ТДМУ в Південній Кароліні стали відвідини будівництва нового корпусу медсестринської школи, бюджет якого сягає 25 мільйонів дол. США. Примітно, що майбутнє облаштування навчальних приміщень проводять за найсучаснішими  будівельними технологіями.

 

C:\work\foto\america\Perepelytsya\P5060299.JPG

C:\work\foto\america\Perepelytsya\P5060306.JPG

Делегація ТДМУ ознайомилася з сучасними технологіями будівництва нового приміщення медсестринської школи

 

 

У рамках візиту ректор Тернопільського університету Леонід Ковальчук мав зустріч з керівниками компанії “Nursing International” та “Cambridge healthcare”. Досягнуто низки  домовленостей щодо співпраці в галузі медсестринської освіти. Уже незабаром представники цих фірм прибудуть у ТДМУ на конференцію, яка  відбудеться 5-6 червня 2008 року.

 

P5070540.JPG

Офіційна зустріч ректора ТДМУ проф.. Л.Я. Ковальчука з Президентом компанії “Nursing International” містером Білом Колеманом

 

P5090715.JPG

Обговорення можливостей співпраці в галузі медсестринської освіти з Президентом компанії “Cambridge healthcare

містером Джоном Лахартом (в центрі) і директором Східноєвропейського відділення компанії містером Грегорі Фішманом (справа)

 

P5090719.JPG

Зустріч ректора ТДМУ проф.. Л.Я. Ковальчука з філіпінськими студентами-медсестрами в офісі компанії “Cambridge healthcare